• 11
  verstapen ve leclerc'in günün kazananları olduğu, mercedes'in kazanmamasına sevindigim güzel yarış oldu.

  vettel, araba da araba diye ağlıyor da abicim allah rızası için dümdüz yolda spin atıyorsun ya. sen bizim başımıza bela mısın? istemiyorsan sürme kardeşim ya. ferrari arabası alpha tauri'yi geçemedi 20 tur.

  yalniz hamilton'un yarış boyu lastik, lastik, lastik diye ağlaması artık bana gerçekten bayık gelmeye başladı. adam 1 dakika önde olsa da sürekli ağlıyor, geride olsa da sürekli ağlıyor. en iyi araba onda ama en çok ağlıyor yarış boyu.

  albon da iyi bitirdi 4 sıra alıp 5. bitirdi.

  4 kez dünya şampiyonu bir adamın arabası ne kadar kötü olursa olsun ferrari'ye biniyorsa ilk sekizin dışında kalma lüksü yok ya. vettel beni çıldırtacaksin amk memuru ya.
 • 12
  gayet güzel yarıştı. max'i zerre sevmiyorum ama mükemmel bir sürüşle mercedesleri geride bırakıp birinciliği elde etti. mercedes yerine ne kazanırsa kazansın kabul edeceğim için sevindim. bottas ve hamilton altlarındaki inanılmaz araçlara rağmen lastik sorununu asamadilar ve ikincilik ve ucunculukle yetinmek zorunda kaldılar. leclerc muhtemelen pistin en yavaş iki ya da üç otomobilinden birine sahip olmasına rağmen sürüş becerisiyle dordunculugu kazandırdı takımına. ferrari onca imkana, onca paraya rağmen nasıl bu kadar rezil bir otomobil yapabilmiş gerçekten kendilerini sormalilar. bir parantez vettel'e, altında aynı otomobil var, anladık araç yavaş ama sen dünya sampiyonu bir adamsın, takım arkadaşın olan leclerc gibi gencecik bir çocuktan aynı otomobille 47 saniye fark yemek nedir yahu. düz yolda spin atıyor adam. rezaletin böylesi. ben ferrari'nin yerinde olsam bugün gönderirim bu herifi, adamın yarışla işi çoktan bitmiş.

  not: leclerc yarış sonunda takım radyosundan dordunculuge öyle sevindi ki, düşünün ferrari kullanıyorsunuz ve yarış sonunda takım arkadaşınız 12. olmuş, siz de dordunculuge deliler gibi seviniyorsunuz. ferrari'nin araç durumu bu işte maalesef. çalışan herkesi kovmalilar istisnasız herkesi.
 • 13
  bugünün kazananları max ve charles. özellikle charles büyük risk alıp 30 tur gitti ki bu yarış geçen yarışa göre daha yumuşak lastiklerle yarışıldı.

  max ise yine redbull ile birlikte mükemmel bir yarış çıkardı. harika bir strateji ve mükemmel sürüş ile gerçekten yenemeyecekleri rakip yok redbull'un. araba konusunda bir tık olsalar domine ediyorlar zaten.

  vettel, baba sen nesin bize bir söylesene. hard lastik ile 35.turda spin atsan biten lastiklerle bir sebebe dayayabiliriz de daha yarış başlar başlamaz ilk virajda f1 oyununa yeni başlayan çaylak gibi spin atmak nedir ya. hayranları istediği kadar savunsun bu dakikadan sonra güçlü bir karakteri yok bu adamın. yetenekleri de b+ seviyesinde. takımdan gönderiliyorsun diye insan hırs yapar leclerc'i geçip takıma acaba yanlış karar mı verdirtmen gerekirken hayattan kopmuş gibi araç sürüyor.
 • 14
  yarış sonrası yorumlara ve açıklamalara bakmadım fakat hulkenberg'in neden son pit yaptığını anlayamadım. bizim ekranlara da yansımadı. hamilton ile arasındaki farkı takip ediyordum ve kapatma eğilimindeydi, fakat önce fark kapanması durdu sonra da pite aldılar. uzun bir süre daha herhalde kendisi göremeyeceğiz. bakalım, pandemi piyangosu başkasına vurursa belki de?

  yarışa gelecek olursak da, bu yıl mercedes harici birini en tepede görmemiz bize yeterince keyifli bir yarış olduğunun göstergesi olacak. onlardan birini daha izlediğimizi düşünüyorum. leclerc'in yarış sonu telsizden 4.'lüğe nasıl sevindiğini görmek de hem acı hem de malum süreci düşününce mutluluk vericiydi.