• 26
    14 mart 2019 arsenal rennes maçında pierre-emerick aubameyang black panther maskesi taktı diye sarı kart gördü mesela. amaç ne burda. kimi yaralamış kimi galeyana getirmiş kimi kin ve nefrete sürüklemiş. adam attı golünü yaptı showunu bitti gitti. uefa ve fifanın acilen bu tarz kısıtlayıcı kurallardan kaçınması lazım. sonuçta bu oyun taraftar için oynanıyor. de nigris desem çoğu insan hatırlamaz ama gaziantepte golden sonra maske takan futbolcu desem herkes hatırlar. futbol böyle güzel. bunları anlamak lazım.
  • 28
    benim bildiğim kadarıyla 2000'lerin başında bu kural kısa bir süreliğine kaldırılmıştı. belki 1, belki de 2 sezon, tam hatırlamıyorum. daha sonra bazı futbolcuların golden sonra formalarını çıkarıp politik ve nasıl desem, cıs konulara değinen üzerinde yazı/mesaj bulunan içliklerini sergilemelerine yol açtığı için tekrardan yasaklama kararı aldılar diye biliyorum.

    eğer öyleyse doğru karar almışlar. çünkü yoksa hangi konulu mesajlarda sarı kart verilmeli, hangilerine verilmemeli gibi binbir türlü tartışma çıkacaktı. kökünden yasakla bitsin diye düşünmüş olabilirler.

    dediğim gibi, tam emin değilim, ama 14-15 sene önce bu tarz şeyler duyduğumu, okuduğumu hatırlıyor gibiyim.