• 4
  haklı bir serzenişi silinmiş olan yazardır. cidden silinen entrylerin yayımlandığı bir veritabanı oluşturulması gerektiğini düşünüyorum en azından “ilgi alanımızda değil.” gibi saçma sapan bahanelerle silinen uzun ve dolaylı-doğrudan futbolla ilgili entrylerin genel şablonunu okuyabiliriz.

  edit: üslup kötüydü katılıyorum ama ; alternatif bir domainde silinen entryleri anında okumak yazarların inisiyatifine bırakılmalı bence. hem sözlük istenilen berraklıkta kalır hem de emek verilen entryler sözlük’te silinse bile canlandırılana kadar geçen vakitte yazarın şevki kırılmamış olur. kimi zaman entryde verdiğim bir bakınız yüzünden entry siliniyor ve ne olduğunu anlayana kadar bir hafta geçmiş oluyor. konuyla ilgili yazasım bile kalmıyor.

  edit2: politik entryler bu konunun dışındadır. politik entryler siliniyorsa cidden çizme aşılmış demektir ama ; futbol ve özellikle galatasaray ile ilgili entryler için galatasaray sözlük’e ait alternatif bir domain fikri üzerine yoğunlaşılmalı. gerekirse biz de yazarlar olarak buna maddi ve manevi destek olmalıyız. biçim ne kadar kötü olsa da, bağlaçlar konusunda sıkıntılar olsa da fikir entrynin asıl özüdür. ben fikri anlayabildiğim sürece bağlaçların yazımına falan takılmıyorum, eminim ki bu şekilde düşünen başka kişiler de vardır.

  edit3: silinen entryleri okumak entry yazım kurallarına dair de ipucu verecektir ve eminim ki bir süre geçtikten sonra her yazarın entry silinme istatistiği azalacaktır.z
 • 5
  haklı serzenişinden dolayı entrysi silindiği yönünde iddialar olan yazar.
  haklı serzenişi değil, içinde çirkin ifadeler barındıran entrysi silinmiştir.
  bir moderatörü eleştirebilirsiniz. ama sülalesine sövmekle falan tehdit etmeden... yoksa bizi eleştirin. değerlendiriyoruz, bazen uygulamalarımıza yön veriyor eleştiriler.
  deneyin, eleştirinin silinmediğini göreceksiniz. mesela benim nickaltıma bakabilirsiniz. orada bi sürü eleştiri var. bazıları da son derece sert.

  bu arada kimi zaman hatalar yapabiliriz... bu sülalemize sövme sebebi değildir. yani sülaleme sövülse açıkcası kişisel açıdan sorun etmem. karşımdakinin kalitesine veririm güler geçerim ama sözlük formatına aykırı olduğu için kuralları uygulamaya mecburuz. mesela bir başka yazar hakkında da sınıfın uyuz çocuğu benzetmesi yapmış. o entry de silindi. yani buradaki koruma moderatörlere yönelik değil. herkese yönelik.

  yazarları entryi silmeden özel mesajla uyarıyoruz, şu kısmı düzelt diye adı tehdit oluyor, içeriğe müdahale etmek oluyor.
  yazarların hatalı olduğunu düşündüğümüz entrylerini siliyoruz, yazar moderasyona katılmıyorsa sülalesine sövebileceğini düşünüyor...

  özeleştiri nerede?
 • 6
  "şu beladan kurtulalım" diye kişiye hitap ettiğim için 1 ay ceza aldım. adam isyan ederken bile minimum 10 yazım hatası üzerine küfür serpiştirmiş. bu sözlüğe girebilmek için 2.5 yıl bekledim ve girdiğim entrylerin en az %5 i silinmiştir kurallardan dolayı. benim de çok fazla yazım hatam veya de da ayrımında sıkıntım var ancak bunlarla ilgili çok entry silinmedi geneli kurallardan dolayı. onları da öğrenmiyorsun zaten öğretiyorlar sana. *

  o yüzden sabırla entry girip kuralları öğrenmesi gerekiyor. yazım hatalarından dolayı çok fazla entry silinmiyor sözlükte genelde kurallardan dolayı silinir.