• 226
  steam hesabımda vardı ancak uzun süredir oynamıyordum. daha öncesinde kısa bir süre fm 2017, ondan önce de bol bol fm 2015 ve fm 2013 oynamıştım. 2 senede bir almak ritüel gibi oldu sanırım benim için.

  fm 2019'un mobil versiyonu indirime girdiğinde telefonda ara ara bakarak oynayabilirim diye alıp galatasaray kariyerine başladım. ilk sezon ligi başakşehir'in arkasında 2. bitirip şampiyonlar ligi grubumda da 4. oldum. ikinci sezon nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde tüm sezon küçük takım büyük takım veya iç saha deplasman dinlemeden klasik 4-4-2 ile oynarak ligi 100 puanla bitirdim, şampiyonlar ligi'nde de çeyrek finalde dortmund'a elendim. (ligde tek puan kaybım bursaspor deplasmanındaki 0-0'lık maçtı.)
  https://gss.gs/0pm.jpg
  üçüncü sezonumda ligi yine şampiyon bitirip şampiyonlar ligi'nde gruptan çıktıktan sonra 2. turda bayern münih'e elendim. telefonda düzenli olarak oynayınca fm'yi özlediğimi fark ettim ve steam'den pc versiyonunu indireyim dedim.

  direkt olarak şampiyonluğa oynayan değil de üst sıraları zorlayan bir takımla oynamak istedim ve leicester city kariyeri başlattım. henüz takımla tanışma aşamasındaydım, teknik kadronun neredeyse tamamını gönderip yerlerini uygun isimlerle doldurmaya çalıştım. nedendir bilmiyorum pc versiyonunda her kariyerimin başlangıcında antrenörlerden gözlemcilere fizyoterapistlere kadar tüm teknik ekibi yenilerim, takıntı gibi bir şey benim için.

  velhasılı günler ilerliyor ve ilk hazırlık maçım yaklaşıyordu. takım toplantısı oldu ve ben de sakin bir şekilde kendimi tanıttıktan sonra ligi uefa avrupa ligi'ne gitmeye hak kazanacak bir pozisyonda bitirebileceğimizi söyledim. niye olduğunu anlamadığım bir şekilde tüm takım bunun çok hayalperest bir düşünce olduğunu, en fazla ilk 10'a girebileceğimizi söyledi. kimse benimle aynı şeyleri düşünmüyordu. onları ikna etmeye çalıştım ama beni dinlemiyorlardı, tüm takımın morali bozulmuştu. ben de oyunu yapanlara bir güzel küfür edip oyunu kapattım.

  arkadaş yıllar sonra oyuna dönmüşüz, daha ilk günden tüm takımın tribiyle uğraşıyoruz. içimdeki tüm heves öldü bi anda. belki touch versiyonu biraz daha hafifletilmiştir trip vb. uğraşmayız dedim ve onu indirdim ama elim açmaya gitmedi. yapacağınız oyunu seveyim. belki bi süre sonra dayanamayıp bi daha başlarım...
 • 227
  malum ortamlardan edindiğim oyun. serinin 17 ve 18 olanını oynamamıştım bilgisayarım olmadığı için ara vermiştim. 19 ile tekrar başladım. galatasaray'ı 5 senedir şampiyon yapıyorum. ligin kalitesi yerlerde sürünüyor makası çok açtım. ama gel gelelim cl için aynısını söyleyemeyeceğim. sadece bir defa çeyrek final yaptım onun dışında pek bir başarım yok. bu sene son senem cl'de en azından bir yarı finali göremezsem istifa edeceğim. 5 sene boyunca hep al-sat yöntemiyle kendi bütçemi oluşturuyordum 5 sene sonra yönetim 100 milyon euro bütçe verdi.
 • 228
  malum ortamların imkanlarıyla edindiğim oyun. galatasaray kariyerimden önce bundesliga 2'den 3 yıllık köln kariyerimde takımı ilk sene bundesliga'ya çıkarttım. ikinci senemde ligi 3. bitirdim ve son senemde lig şampiyonluğunu göğüsledim.

  sormak istediğim ufak bir soru var 19.1 versiyonu ile oynamaktayım, ne yaptıysam 19.3 versiyonuna geçemedim eğer bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

  bu sezon serie b'den bir takımı serie a'ya taşımak için mücadele vereceğim oyundur.