• 142
  alt liglerin adamı süründürdüğü ama garip bir hırs da verdiği oyun.

  kaiserslautern düşmüş 3. lige. aldım bunları, güzel futbolla çıktık bundesliga 2'ye. bütçe yok, 17-18 yaşında kuzeyden bulduğum gençler ve spalvis gibi bir forvetle, gaudino gibi eskinin büyük yeteneğiyle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. para yok, yapılan scouting'in bir kısmı boşa gidiyor. 1 milyona harika bir sağ bek buluyorsun, cepte var 250 bin euro bütçe. üzücü...

  emil ceide, sigurd gronli ikilisi el emeği göz nuru scoutlarımın bulduğu iki müthiş oyuncu. herkese tavsiye ederim. gronli 19 ile frikik atıyor.
 • 143
  her seride olduğu gibi bu oyunda da normal kariyerlerden hevesimi alıp editor vasıtasıyla kendi oynamak istediğim oyuna uygun kadro kurup o taktikle futbol oynamaya başladım.

  şöyle ki; 4-4-1-1 dizilişinde merkezde iki tane box to box oyuncu kenarlarda birer ters ayaklı oyun kurucunun olduğu, bir santrafor ve bir de skor katkısı yüksek ofansif orta sahayla oynuyorum. oyunu pasör stoperlerim kuruyor ve modern beklerimin oyun kurulumuna katkısı sayesinde kenarlardan çok hızlı bir şekilde hücuma çıkıp gol buluyorum. sezonu 82 puanla şampiyon tamamladım.

  defansif taktiğimde ise farkı beklerin hücuma çıkmaması ve orta sahadaki iki tane ball winning midfielderla yaratıyorum. aynı zamanda santraforu da çalışkan forvet olarak oynatıp top kapma katkısını maksimuma ulaştırıyorum.

  kadrom ise: muslera; jose luis gomez, luyindama, marcao, birber meling; emre akbaba, mateus uribe, belhanda, ignacio fernandez; yusuf yazıcı; diagne.

  yedekler: okan kocuk, kaan ayhan, ahmet çalık, linnes, emre taşdemir, recio, matty james, abdulkadir ömür.

  şampiyonlar ligi’nde atletico madrid ve manchester united’lı grupta evde maç kaybetmeyip 9 puan alsak da averajla 3. olup avrupa ligi’ne gittik. orada da şampiyon olacak arsenal’a evde 1-0 kazanmamıza rağmen deplasmanda 88.dakikada yediğimiz golle 3-1 mağlup olup elendik. ffp belimizi bükse de yunus, mustafa, ali yavuz rotasyona sokacak adam konusunda elimi güçlendirdi.

  oyunun bu şekilde çok daha zevkli olduğunu düşünüyorum. görmek istediğiniz ve güç olarak ikame ettikleri adamlardan ne çok güçlü ne de çok güçsüz futbolcularla kuruyorsunuz kadroyu. hatta oyuncuların çoğu kendi mevkilerinde ve alışık olduğu rollerde oynamadıkları için uyum süreci sıkıntılı geçiyor. yeni heyecan arayanlara önerdiğim bir yöntem.