• 228
    çok rahat kulübün borcunun çok büyük kısmını öder. ancak satış esnasında kulübün başında kimin olacağı araziyi kimin satın alacağına bağlı olarak florya'yı verip üstüne bir de borçlu çıkabiliriz. daha önce benzerini yaşadık. yine aynı sürece doğru gidiyoruz. bu camia maalesef iyi niyet, kalite ve ekonomik özgürlük konularından birinde ya da bir kaçında ciddi problemleri olan insanlar tarafından idare ediliyor on yıllardır. sadece başkanlar değil, tüm söz hakkı olanlar için yazıyorum. bu tesis mazide kalacak. geleceğin ise daha güzel olacağının garantisi yok.

    şöyle absürt bir senaryo yazmak istiyorum. ileride okuması zevkli olur. fatih terim futbolculuğunda antrenman yapacak tesis konusunda yaşadıkları sıkıntılardan bahsetmişti. o dönemler de 70'li yıllara denk geliyor. ülke olarak geriye gidiş yolculuğumuzda takribi olarak 80'lerin ortasındayız. aşağı doğru gidiyoruz. florya'nın satılışı sonrasında antrenman sahasız kaldığımız dönemleri görürsek şaşırmam. sonrasında 60'larda yeni metin oktay'ı göreceğiz. heyecanla o yılları bekliyorum. :(
  • 229
    elde kalan son kaledir. satılmasına sonuna kadar karşıyım. para mara da zerre umrumda değil. galatasaray’ın simgesidir florya ve tesisler. burayı da kaybetmeyi düşünmek istemiyorum.

    zaten fener ve bjk şehrin merkezinde statlarının yerini değiştirmeden yaptırdılar. biz ise mecidiyeköy’ü plazacılara bırakıp seyrantepe’ye taşındık. içinde birazcık galatasaray sevgisi ve o ortamı görmüş, yaşamış olanlar florya’nın kaybedilmemesi gerektiğini anlayacaktır.