resim
Florentino Ibrain Morris Luís
Takım:Benfica
Mevki:Önlibero
Yaş:22
Boy:1.84
Uyruk:Portekiz
 • 46
  benfica’daki ilk çıkışını bruno lage ile gerçekleştiren ön libero. 2019 yılının başında rui vitoria’nın yerine gelen lage, özellikle avrupa ligi maçlarında florentino luis, gedson fernandes ve joao felix’i direkt 11 oynattı. hatta o maçlardan 2’si benfica’nın bizi elediği maçlardır. hatta fatih terim’in gedson hayranlığı da o maçlardan sonra başlar.

  neyse. sonrasında bu 3 wonderkid avrupa kulüplerinin ilgisini çeker. gedson tottenham’ın, florentino monaco’nun ve felix de atletico’nun yolunu tutar. lakin gedson’la florentino gittikleri yerde tutunamazlar. gedson’un hikayesinin sonrasını biliyoruz. florentino, geçtiğimiz yıl getafe’ye kiralandı fakat orada da pek tutunamadı. atletico ise felix’e verdiği 120 milyon euro’dan dolayı oldukça pişman ve şimdilerde kendisine 60-80 milyon euro bandında para veren kulüp bulursa hemen okutacak.

  florentino eğer bize gelirse net şekilde gedson etkisi yaratır ama kendisinin kendisine güvenecek ve sürekli ilk 11 oynatacak bir teknik heyete ihtiyacı var. tıpkı gedson’a koşulsuz güvenen ve kötü oynasa da devamlı oynatmaya devam eden fatih terim gibi. 2 yıldır geçirdiği başarısız kiralık denemeleri yaşından mütevellit güvenini zedelemiş olabilir. benim net olarak carvalho ya da gueye’ye tercih edeceğim bir oyuncudur. zira potansiyeli bizim gibi takımlar için oldukça yüksek ve hala 22 yaşında. oliviera gibi çok yetenekli ama hem 30’una gelmiş hem de görece tembel bir oyuncunun arkasına bir başka 30 yaş oyuncu almamız çok sağlıklı bir planlama olmaz. bundan 2 sene sonra 1 orta saha oyuncusu için arayışa girmek, 2 orta saha oyuncusu için arayışa girmekten iyidir. umarım kendisine güvenilir ve adı geçen papazların yerine transferi gerçekleşir.
 • 47
  sergio oliveira'nın yanına benim de tercih edeceğim futbolcu. hem yaşı, hem potansiyeli hem de oyun tarzı bizim için daha uygun olacaktır. william carvalho ile oynadığımızda mecburen 4-3-3 ve türevlerini oynamamız gerekiyor, carvalho savunma önünde bildiğimiz ön libero olarak oynadığında verimli olan bir isim. carvalho olduğunda 4-2-3-1 ve 4-4-2 türevlerini oynamamız zorlaşıyor, ismi geçen joao pedro da alınırsa oliveira-carvalho-pedro üçlüsünü nasıl aynı anda sahaya atarız işin içinden çıkamıyorum.

  florentino luis olduğu zaman ise rahatlıkla 4-2-3-1 dizilip oliveira-luis orta sahasıyla oynayabiliriz, ön tarafa da pedro ve gerektiğinde akbaba atılabilir. ancak şöyle de bir durum var, gedson'da yaptığımız çingene pazarlığı ve sergilediğimiz tutum sebebiyle benfica bize uygun fiyatla bırakmaya sıcak olmayabilir.*
App Store'dan indirin Google Play'den alın