• 16
  co-op seasons modu oldukça keyifli olmuş. tek can sıkan yanı fifa 21'de de olduğu gibi orta sahadan/santradan topu alıp herkesi çalımlayıp gol atmanın futbol olduğunu sanan rakip oyuncular... ayrıca yıllardır bekliyorum; zeminden çim kalkması, kale direğinin sallanması vb. ufak tefek bir dolu detay eklendi oyuna yıllar içinde, ama bir türlü sakatlanan oyuncunun kaşına dikiş atılıp, kafasına bandaj yapılıp vs. sahaya dönmesi gibi oyunu enteresan kılacak detayları düşünemedi gitti ea ekibi. hatta hakemlerin ofsayt olan bir golü, ya da başta sarı kart verdiği kırmızı kartlık pozisyonu var'da izleyip değerlendirmeleri falan da eklenebilir bence...
 • 17
  oyunun bir kaç değişen olayı var 21 serisine göre. öncelikle ortalar ve uzun topların isabeti çok yükselmiş. bitiricilik saçma sapan seviye de. bazı açılardan vurunca gol olmama ihtimali yok. yerden sert paslar normal paslara göre op durumda. oyuncuların refleks değerlerini çok net hissediyorsun bu arada.

  bunun dışında halen 5 değişiklik hakkı yok. püü yapacağınız oyuna. kural değişikliğini getirmemek ne demek.
 • 18
  fifa 21'e göre oynanış açısından bambaşka olan oyun ve açıkçası bu durum benim çok hoşuma gitti. fifa 21'de 5 yıldızlı skill puanı olan oyuncuları alıp analoga tecavüz ederek sahayı boylayan rakipler kafada siyah saç bırakmamıştı.

  fifa 22'de oyun biraz daha oturaklı, biraz daha günümüz futboluna benzer işliyor. pas oyunu ve adam kaçırmanın önemi çok daha fazla. ama tabii ki maalesef fifa'da farklı bir futbol dünyası var, fifa'da gerçek dünyadan farklı bir futbol oynanıyor. fifa 22'de de oyundaki en önemli stat hız olduğu için lewandowski çıkınca sevinemiyorsunuz. oyunun en iyi stoperleri kounde, upamecano falan. bu konuda ne zaman bir şey yapılır veya yapılır mı bilmiyorum. beş değişiklik hakkını getirmeme sebepleri de bunun gibi competitive amaçlıdır diye düşünüyorum. senelerdir süregelen bir hız metası var ve gerçeklikten uzaklaştırdığı bilinmesine rağmen kimse sesini çıkarmadan devam ediyor.

  fut'ta ben kendime yine bundesliga'dan bir yol çizdim. kadrom uçuk kaçık olmasa da fazla kasmadan div3'e kadar getirdi. şimdi geliştirmeye nereden başlasam diye düşünüyorum. bu arada fut oynayan varsa ve yeni başladıysa bu tarz bir kadroyu tavsiye ederim. özellikle reyna kartı ucuz olmasına rağmen üstüne kadro dizilecek bir kart. çocuk tam bir evlat.
  https://www.hizliresim.com/7jetxgg
 • 19
  galatasaray adına, mustafa mohammed’i çok iyi yapmışlar, genel anlamıyla fifa serileri, git gide pes 13’e benziyor. eskiden fifa’da gol atmak çok zordu, bu da oyunu gerçekçi yapıyordu. bu tercih nedeniyle, oyunda gol atmak çok kolaylaşmış, özellikle kaleciler çok basit goller yiyorlar, yedekten giren oyuncuların etkisi bariz biçimde belli oluyor. sprint özelliği iyi olan oyuncular, yorgun defans oyuncularına karşı bariz bir şekilde üstün geliyorlar.