• 108
  derby county ile açtığım kariyer modda enteresan işler olurken, aşağıdaki görselde edin visca'nın juventus'a 51 milyon €'ya transferini görünce önce bi sarsıldım. 100 bin €'da var ayrıca tamı tamına 51.100.000 € !

  https://gss.gs/KJ9.png

  daha sonra sezona kendimce iddialı bir kadroyla girdim. kaleye athletic bilbao'dan unai simon(7m), stopere de dortmund'tan dan-axel zagadou'yu(15m) almıştım. hücumda da 2 pırpır kanat oyuncum jamie patterson ve florian jozefzoon önlerinde martyn waghorn ve jack marriott forvet rotasyonuyla sezon sonu en kötü 3.olarak premier lig'e yükselirim diyordum kendi kendime. ipswich town ile yaptığım maçta 3 tane art arda ceza sahası dışından yediğim plase gollerle çılgına dönmüşken; bir sonraki maçta hull city deplasmanında kalemizde gerçekleşen bir korner pozisyonu sonrası seken topta markus henriksen'in orta saha sayılabilecek bir noktaya seken topu voleyle tam 90'a takmasıyla s*kerler deyip sildiğim oyundur.

  momentumunuz batsın inşallah. ne yapay zekaymış ne scriptmiş arkadaş. saçma sapan transferler, simulasyon modunun berbat çalışması, kazma kürek oyuncuların olmadık yerlerden efsane goller yazması vb. türlü saçmalıklar barındıran futbol oyunudur.
 • 109
  fifa’ nın, 2005’ ten beri tüm serilerini oynadım. fifa 16‘ dan beri de ultimate team modunu oynarım. aralarında tamamen paraya yönelik tek oyun fifa 19’ dur. bir oyuncunun parası varsa istediği oyuncuları diziyor ve rakibi ne kadar iyi oynarsa oynasın şansı bir anda yüzde otuzlara kadar düşüyor. oynayanlar anlayacaktır bu dediğimi.

  adam ileri üçlüsünü c. ronaldo , ronaldo nazario ve ronaldinho ile kurduğu, savunmaya da maldini ve rio ferdinand’ ı koyduğunda zaten az olan şansın neredeyse sıfıra iniyor. üstüne üstlük karşındaki rakip oynamayı - en azından sana kıyasla- bilmese dahi, ileri üçlüsünün anormal derece de iyi olması sebebiyle en az 3 gol görüyorsun kalende. zaten savunmada da kapı gibi maldini ve rio var. ondan sonra çevir çevirebiliyorsan.

  dediğim gibi ea sports işi tamamen maddiyata çevirdiğinden beri eski tadı alamıyorum. benim binbir güçlükle kadroma dahil ettiğim “ baby “ hagi’ nin en üst versiyonunu, adam oyun çıkar çıkmaz alabiliyor. tek dileğim fifa 20‘ nin kendisi gibi olmaması.