• 95
  ultimate team'de asıl farkı kesinlikle kaliteli kadroların yarattığına kanaat getirdiğim oyun. para yatırma işlerini hiç sevmem, bugüne kadar da hiç yatırmadım. ikon sbc'si yapıp nedved ve shevchenko'yu aldığım ilk fut champions'ta en yüksek galibiyet sayıma ulaştım.

  fut champions'ı oynayanlara da mutlaka cuma gününü ve pazar akşamını öneriyorum. cumartesi günü oyun inanılmaz kasıyor ve keyif alamıyorsunuz açıkçası.

  eder militao'nun geleceğin yıldızı kartını aldım, bazen oyunun gidişatına göre forvete koyduğum dahi oluyor, o derece iyi özellikleri var ve bu adam stoper!

  ayrıca grimaldo'nun da benzer kartını tavsiye ederim, sol tarafta şahane iş yapıyor.

  bu zamana kadar hep online seasons oynayanlardandım ancak bu sene ile beraber fut'a daha fazla ağırlık vermeye başladım. kader yüzümüze gülse de bir ikon sahibi olabilsek her şey çok daha güzel olacak.
 • 96
  ultimate team modunda muhtemel rakipler ile ciddi kalite farkı ve momentum gerçeği yüzünden oynayanlara/oynayacaklara sabırlar diliyorum.

  özellikle kalite farkı çok can sıkıcı.örneğin tek kale oynuyorsun ama golü bi türlü atamadın adamın kalesinde lev yashin var.rakibin kontra atağa bi çıkıyor olmayacak bi gol atıyor ve golü atan brezilyalı ronaldo kalite konusunda söyleyeceklerim bu kadar.

  bunların dışında;

  tesadüf olabilir ama şöyle bir olay geldi başıma.hedeflediğim bir oyuncu için para biriktiriyordum.bu süre zarfında oynadığım maçların çoğunu saçma sapan şekillerde kaybediyordum.enteresandır ki ne zaman kasamda bulunan coinleri harcadım o zaman galip gelmeye başladım hemde ciddi oranda.
 • 97
  fut modu değişik komplo teorileri geliştirmemi sağlayan oyun.

  örneğin; para harcayanlarla (coin değil, gerçek parasıyla fifa point alanlar) harcamayanlar arasında ayrım yaptığını düşünüyorum bazen. akla mantığa çok aykırı durumları ancak böyle açıklayabiliyorum. bir galibiyet serisi yakalıyorum, ardından bir mağlubiyet serisi başlıyor. tek başına momentumla da açıklayamıyorum. çünkü üst üste ataklar yaptığım, rakibi çıkartmadığım maçlarda, her zamanki şekliyle vurduğum topların dağlara taşlara gidişi veya -en siniri- acayip yavaş kalışı ve ardından rakibin bir uzun topta kaleye inişi ve benim savunmada çaresiz kalışım, hamle yapamayışım, dört oyuncumun birden ceza sahası içinde bir hatta dizilip öne çıkmamaları gibi şeyleri momentumla açıklayamıyorum. evet bazen tersini yaşadığım da oluyor. galip geliyorum ama hissederek kazanmıyorum. nasıl olduğunu anlamadığım şekilde gol buluyorum ve rakip 15 şut atarken savunmam ve kalecim devleşiyor.

  bir diğer varsayımım da şöyle; oyun, haftanın bazı günlerinde bazı ülkelere, daha doğrusu bölgelere, avantaj sağlarken, diğer günlerde başka bölgelere sağlıyor.

  ama şöyle de bir şey var ki ne momentumla açıklanır, ne kadro kalitesiyle ne de komplo teorileriyle; rivals maçlarında iyi gittiğim bir günde, karşıma gümüş ve bronz oyunculardan kurulu bir takım çıktı ve beni 3-0 yendi. üstelik öyle benim üstünlüğümde de geçmedi maç. gayet çaresiz kaldım. dikkatle izlemeye çalıştım ne yapıyor diye. benim bilmediğim ve öğrenmeye üşendiğim bir takım çalım teknikleri vs. kullanıyor olsa tamam diyeceğim. ama yok. benden daha değişik teknikleri yoktu. merak edip mesajla sordum. ben elit seviyede takılıyorum, bu kadroyla çıkmam tesadüf dedi vs.

  en sonunda şu noktaya geliyorum; bu oyunu iyi oynamak diye bir şey var ve ben henüz beceremiyorum. :)