resim
Néstor Fernando Muslera Micol
Takım:Galatasaray
Mevki:Kaleci
Yaş:35
Boy:1.90
Uyruk:Uruguay
 • 12971
  galatasaray'ın en son hangi efsanesi ile güzel ayrıldığını düşündürten kaptanımız. hatırlatmakta fayda var: kendisinin 5 şampiyonlukta büyük rolü vardır ve bu takımın tarihinde en fazla maça çıkan yabancı futbolcudur. maaşı yüksek olabilir, alıştığımız performansının gerisinde kalmış olabilir, fakat böyle büyük bir isimle vedalaşılacağı rastgele bir tv programında açıklanmaz. bu rezalet her fırsatta galatasaray değerlerinden bahseden ama uygulamada yine sınıfta kalan burak elmas'a yazılır.
 • 12972
  galatasaraydan gönderileceğine ilişkin haber, türlü şaklabanlıkların döndüğü, 10 haberin 11 inin yalan çıktığı, tamamen reyting alalım sa nasıl alırsak alalım kafasında olan, daha iki üç ay öncesinde birbirlerine bardak fırlatıp üstüne yürüyen yorumculara sahip olan bir televizyon programında verilmiştir. bu programı ve programı sunan adamı, tüm galatasaraylılar iyi bilir.

  ne kadar çok seviyoruz ortalığı yangın yerine çevirmeyi. muslera bu takımın birinci kaptanıdır. yeri geldi bandajlı parmaklarla karısının diktiği özel eldivenle oynadı, yeri geldi diz sakatlığı geçirdiği maçı tamamladı yeri geldi ipten aldı yeri geldi şampiyonluk kazandırdı. bu adam olmasaydı geçen sene şampiyonlar liginde psg ve real maçlarında bjk'nin rekoruna ortak olmuştuk.

  azıcık aklı olan adam böyle bir düşüncesi varsa bile bunu gidipte oğuz altaya söylemez. muslera sezon sonu gidiyormuşta yerine kaleci bakıyormuşuz. ha gidebilir nasıl gidebilir muslera zaten daha önce de demişti futbolu uruguaydaki takımda bırakmak istediğini. sezon sonu gelir der ki arkadaşlar bana müsaade. zaten ekonominiz iyi değil, benim de gördüklerimden ve sakatlıklardan dolayı futbol oynama hevesim kaçtı, ben köyüme dönüp futbolu bırakıcam. o zamanda hayhay paşam der omuzlarda göndeririz.

  edit: galatasaraya hizmet veren gelmiş geçmiş hagiden sonraki en iyi yabancı oyuncusudur kendisi benim gözümde. emekleri de hakkı da ödenmez. yauv kendisine yılda 4 milyon avro para verdik ödedik işte allah allaah diyen arkadaşlar olacaktır. kendisi kariyer zirvesinde avrupa yapmak istese her türlü yapar bu paraları da her şekilde kazanırdı. kazanmasa bile 4 milyon euro alıp türkiyede bu iğrenç futbol iklimimde yaşayacağına 2 milyon paund alır premier league de babalar gibi topunu oynardı.
 • 12973
  avrupa liginden namağlup çıktıysak kendisinin emeği büyüktür o yüzden çok fazla geçmişe gitmemek lazım muslera'nın kattıklarını görmek için. sezona kötü başladı mı ? başladı ve özellikle ilk birkaç maçta hatalar yaptı ki bunlar olabilecek şeyler. ligin en iyi performansını sergileyen trabzonspor kalecisi uğurcan son maçta 2 defa topu elinden kaçırdı ve biri gol oldu. bir yerden sonra günümüz linç kültürü muslera'ya öyle bir yapıştı ki normal bir kalecinin zaten yiyebileceği her golde adamı yerden yere vurmaya başladılar. muslera kaptanımızdır, efsanemizdir ve galatasaray'ın ve türkiye'nin mevcut ekonomik yapısında kendisinden daha iyi ne yerli ne yabancı bir kaleci bulma ihtimalimiz yoktur. o yüzden değerini bilmek, daha sonradan pişman olunacak şeyler söylememek gerekiyor diye düşünüyorum. kulübün muhasebecisi taraftar değildir, bırakın hesabını kitabını kulübü yöneten kişiler yapsın. taraftarın bakması gereken oyuncunun performansıdır.
 • 12974
  2011 yazında galatasaray’a gelmesiyle birlikte takımımızın 2001-2011 arasındaki karanlık dönemi değiştiren en önemli faktörlerden biri olmuş, tüm takım taraftarlarının sevdiği ve saygı duyduğu, sayısız başarılı maç, kazandığı kupalarda yüksek pay sahibi, takımın sembol ismi olmuş, çocuk kalecilerin idol olarak belirlediği efsanemiz.
  2021-2022 sezonuna çok kötü başlamış ve o şekilde devam ettirmiş olması, onun her zaman kötü olacağı anlamına gelmez. kendisi hakkında aralık ayının başında yazdığım entry en ofsaytlarda duruyor:
  (bkz: #3289479)
  sakatlanana kadar da hala öyle düşünüyordum ancak ismail çipe’yi gördükten sonra şunu net olarak söyleyebilirim ki bir eline allah göstermesin bir şey olsa ve tek elle maça çıksa ismail’den çok daha iyi performans gösterir.
  sakatlandıktan sonra nasıl döner bilemem. umarım eski ve bizim bildiğimiz muslera olarak döner. zira kalecilik mevkisinde 40 yaşında ve hatta üstünde örnekler çok var. ama sakatlık mevzusu sıkıntı.
  galatasaray’a kazandırdıkları ve galatasaray’ın muslera’ya kazandırdığı şeyler çok fazla. umarım saçma sapan bir şekilde veda etmeyiz. buna gerçekten çok üzülürüm.