resim
Néstor Fernando Muslera Micol
Takım:Galatasaray
Mevki:Kaleci
Yaş:35
Boy:1.90
Uyruk:Uruguay
 • 12623
  15 ekim 2021 brezilya uruguay maçında yaptığı kurtarışlarla maçı izlediğim kosova kanalındaki spikerin de dediği gibi uruguay milli takımının şerefini kurtarmış kalecimizdir.

  birileri sabah yediği 4. golü twitter'a koyup twitter'da algı yaratmadan buraya yazalım. belki de 10 olacak maçı 4'te tutup tarihi farkın önüne geçmiştir. kendisinin yerinde olsam gün itibariyle milli takımı bırakırdım. son dönemde kalburüstü milli takımlar arasında izlediğim en rezil performans açık ara uruguay milli takımının performansı.
 • 12624
  twitter'da "muslera" diye arama yapıp son yazılanlara baktığınızda binlerce uruguay taraftarının 4-1 kaybettikleri 15 ekim 2021 brezilya uruguay maçından sonra muslera olmasa normalde en az 10-12 gol yerdik tweeti attığını görebilirsiniz. bir o kadar da muslera gidince biz ne yapacağız diye ağlayan uruguaylı var.

  bir önceki arjantin maçında kurtardığı 10 net pozisyon gösterilmeden yenilen bir basit gol muslera'ya yazılmış tüm medya linç etmişti. bu sefer musluğun başını erkenden tutmak istedim. messi'li arjantin, neymar'lı brezilya maçlarında gösterdiği üst düzey performanslardan sonra sezon başındaki formsuzluğunu üzerinden atarak geleceğini düşünüyorum.

  edit: brezilya maçı performans videosu

  https://twitter.com/...Eh48K5YeA6Q&s=19
 • 12625
  milli arada iki maçta toplam 7 gol yedi. bu rakama bakıp insanlar acaba diyebilirler. iki maçta göstermiş olduğu performansı formunun zirvesinde olduğunu ortaya çıkarmakta.

  iki maçta da ceza sahası içerisinden isabetli şut sayıları oldukça fazla. takım içinde en yüksek reyting yine kendisine ait. kaleci de bir yere kadar. takım savunması yerlerde olan uruguay üzerinden eleştirilmesi acımasızca.

  yolculuklar eminim yoruyordur. eğer imkan olsa sırf bu sebepten dinlendirilebilir. fakat unutulmaması gereken gerçek şudur ki; galatasarayın as kaleci problemi yoktur.

  tek sorun yedek kaleci sorunudur. açıkçası formsuz diye yerine tercih edebileceğimiz bir kaleci yok. yorgun, sakat ve cezalı olduğu dönemlerde alternatif olması açısından ve bazen kadroda oluşabilecek türk problemine çare olabilmesi için yerli bir kaleci ihtiyacımız var. bunun içinde oynayan bir kaleciyi alıp kenarda bekletmemizinde ne bize ne oyuncuya bir faydası olacaktır.

  aynı şekilde düşünülmüş olacak ki fatih öztürk transferi yapıldı fakat fayda alamadık. keza okan'dan da istediğimiz verimi alamadık. bu konunun çözümü öyle sanıldığı gibi de basit değil. çünkü performansların değişkenliği kalecilere güvenilmesini zorlaştırıyor. çabuk harcıyoruz sonra da verim alamıyoruz.

  eğer bir gün muslera kadar iyi bir yerli kaleciye sahip olabilirsek o zaman bu sorunu yedeğini tecrübeli bir yabancı kaleci ile çözebiliriz.

  muslera konusunda da bir planlama yapılıp kontratının son senesini ve belki üstüne bir iki senesini daha bu şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.

  muslera'n varsa derdin var.
 • 12627
  sofascore uygulamasına bugün hangi maçlar var diye bi bakim dedim, 15 ekim 2021 brezilya uruguay maçında uruguay 4 yemiş. vay bizim kedicik vay derken birde ne göreyim, uruguay adına maçın en yüksek puanını almış. nasıl iş bu diyip hemen geniş özete baktım ve dudağımdan istemsiz dökülüverdi; iyi ki bizimlesin nando!
  kötü performans gösterdiği maçlar olabilir ama artısı eksisinden çok ama çok fazla ve ben o artıları görmeye devam edeceğimize çok eminim.