resim
Néstor Fernando Muslera Micol
Takım:Galatasaray
Mevki:Kaleci
Yaş:35
Boy:1.90
Uyruk:Uruguay
 • 12509
  hakkında komik haberler çıkmış efsane futbolcumuz.
  hayır arkadaş, sahadaki aptal futbolun sorumlusu değil sonucudur muslera.

  ayağı hiçbir zaman iyi kaleci değildi, 2011de alırken de değildi. oynadığımız garabet sistem yüzünden kalesi orantısız şekilde atak görüyor. sen topla çıkarken 10 top kaybı yap, hepsi direkt atak olarak kalene dönsün sonra muslera suçlu. maç başı 1000 geçiş hücumu yiyorsun, onu hiç saymıyorum.

  maç berabere giderken kaos futbolu denen fm diliyle eskiden gung ho dediğimiz sisteme dön, sonra şampiyonluğu muslera verdi de. yok arkadaş, bizzat bizim efsanemiz geçtiğimiz yıl kendi elleriyle verdi o şampiyonluğu 3 tane beraberlik maçını son saniyede kaybederek.
  neymiş, fatura etmiş. has oradan. hisse istese hakkı var şu kulüpten, bırak 100 liralık vale fişini. geçiniz babacım, prensiniz okan’ı da gördük. giresun’da 18’e giremeyecek cv’de galatasaray yazmasa. geçiniz.
 • 12510
  ayağı gayet makul bir kaleciydi ancak 14 haziran 2020 çaykur rizespor galatasaray maçındaki sakatlığından dönüşünden bu yana çok kötü durumda. ben ayağının kırılmasına veriyorum şu son dönem performansını ve bu yaşından sonra bir daha düzeleceğini de sanmıyorum. umarım toparlar çünkü bu defans kurgusuyla iyi bir kaleciye muhtacız.
 • 12512
  gelmis gecmis en iyi performans gostermis kalecimizdir. 19 eylul 2021 galatasaray alanyaspor maci'nda yedigimiz golden sonra muslera eliyle konus konus isareti yapti. sonrada parmagiyla cikis tunelini gosterdi. tahminimce ya rakip futbolcu ailesine kufur etti yada terbiyesiz bir hareket yapmistir. muslera fb'nin en fanatik ve gs'ye karsi en nefret duyan kalecesi volkan demirel ile bile iliskileri iyi bir insandir. onu bu kadar sinirlendirecek bir sey yapildigina adim gibi eminim.
 • 12513
  televizyondan veya tribünden izlerken bizler dayanamıyoruz ki takıma bu adam nasıl dayansın. son zamanlarda ki performansını eleştirmeden önce takımın oynadığı oyuna bakmak lazım. hatalı gollerin çoğunda top dolaştırırken verdiğimiz geri paslardan veya kontra ataklardan yedik. evet bu sene bir hayli kötü başladı ama takımında uçtuğunu söyleyemeyiz.
 • 12514
  en iyi sezonunu 28 yaşında geçirmiş olan 35 yaşındaki kalecimiz. bu 28 yaş aslında daha çok kanat oyuncularının falan en iyi yılları olur. sonra düşmeye başlarlar. kalede ise 30 dan sonraki yaşlarda kaleciler daha da olgunlaşır daha da iyi maçlar çıkartmaya başlar genelde. ancak muslera'da böyle bir durum yaşanmadı. ben bunda camia olarak bizim payımızın çok büyük olduğunu düşünüyorum.

  formamızı giydiği süre boyunca cedric carrasco dışında bir tane bile düzgün yedeği olmadı. rekabet olmadı haliyle. artı olarka kendisine çok iyi paralar kazandırdık. neuer'den sonra en çok kazanan kaleci kendisi. haliyle muslera'nın daha yukarıyı hedefleme gibi bir ihtiyacı olmadı. diğer bir husus ne kadar kötü gol yerse yesin savunuldu. 4. yıldızdan sonraki sezonu hiç unutmam mesela, absürd absürd goller yiyordu ve çıkıp kendi kalesine gol atsa ne yapıyorsun demeye hakkımız yok, bırakıp gidiyorum dese kal demeye yüzümüz yok gibi arabesk arabes söylemler oluyordu. düşmanlık besleyin de demiyor kimse de formsuz bir dönemden geçiyor toparlanacaktır ile şu kadar gol yese de laf söyleyecek yüzümüz yok söylemleri arasında uçurum var. biz muslera'yı camia olarak hep şımarttık, aynı zamanda abarttık da.

  frans hoek diye bir kaleci antrenörü getirdik. dünyanın en elit 3-5 kaleci antrenörlerinden bir tanesiydi. muslera adamla çalışmayı reddetti. maçlardan önce fadıl koşutan ile ısındı. adama resmen seni de antrenörlüğünü de tanımıyorum çekti ve o adam bir süre sonra görevinden ayrıldı. bizim taraftarlardan 1 kişi bile çıkıp ya muslera sen ne yapıyorsun hayırdır diyemedi. şunu yerli bir futbolcu yapsa büyük linç yerdi. ne yeniçeriliği kalırdı ne başka bir şeyi. profesyonel olmadığı falan iddia edilirdi. muslera'ya kimse gıkını çıkartamadı. dedim ya, sorgulanamayacak kadar kıymetlimizdi.

  bizle ne zaman sözleşme pazarlığına otursa menajeri güney amerika'dan teklifler var dedi. muslera'nın ne zaman sözleşmesinin sonları yaklaşsa futbolu bilmem nerede bırakmak istiyorum dedi. bunlar hep daha iyi paralar kopartmak için stratejiydi. biz onu içimizden biri olarak gördük ancak o maaşlı profesyonelden fazlası değildi. olsaydı zaten atiba'nın beşiktaş'tan aldığı paraya oynuyor olurdu. evet muslera bize çok şey kazandırdı ancak bizden karşılığını ödeyemeyeceği kadar büyük paralar kazandı. kariyeri boyunca muslera'dan fazla para kazanmış olan kalecilerin kupa envanterine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

  eğer coşkun çelik'in bahsettiği vale ücretini kulübe fatura etti haberi doğru ise çok büyük ayıp etmiş. milyon eurolar kazanıyorsun, seni kariyeri boyunca en çok para kazanan 3-5 kaleci arasına solmuşuz insan 2 kuruşluk vale ücretini istemeye utanır yani. doğru olmadığını umut ediyorum.

  bir de çok pozisyon veriyormuşuz, o yüzden formsuzmuş gibi savunmalar geliyor. çok pozisyon verdiğimiz söylenemez. yok veriyoruz diye düşünen varsa açıp 4. yıldız sezonuna bakabilir. özellikle prandelli'nin her yeni sistem denemeleri karşı karşıya 8-9 net pozisyona mal oluyordu ama yemiyordu muslera. dedim ya o sezon gerçekten çok büyük oynadı diye. ya da 2020-2021 sezonunda hatayda oynanan ve boupendza ile altay bayındır arasında geçen maça bakılaabilir. pozisyon vermek böyle olur genelde. kendisi zaten gününde değilse hiç pozisyon yokken de gol yemeyi başarabiliyor artık... en basiti uruguay milli takımı ile oynadığı maçlar. bütün büyük turnuvalarda ya fail bir gol yiyerek yaktı o takımı ya da maç penaltılara gidince penaltı çıkartamadı. geçen maç penaltılara kalırken uruguaylılar muslera'nın penaltı kurtaramayacağını bilmeyen yoktur herhalde diye goygoy yapıyorlardı twitterda.
 • 12516
  kendisi hakkında yakın zamanlarda olur olmadık haberler çıkmaya başlamış efsanemiz. 10 senelik kalecimiz değil de yeni gelen birisi olsaydı muhtemelen bu tarz haberlere inananlar çıkardı ancak muslera'nın böyle şeylerde yargısız infazı hak ettiğini düşünmüyorum. herhangi bir galatasaraylı'nın da böyle işlere pabuç bırakacağını zannetmiyorum.
 • 12517
  liseyi eskişehir’de okumuş olanlar bilir, fizik’ten özel ders alacaksan en çok duyacağın 2-3 isimden biri becergen soyadlı hocadır. ben ondan almayı tercih etmedim dersine girdikten sonra, bırakan çok arkadaşım da oldu. bu, ne becergen hocayı beceriksiz kıldı ne de beni asi ve ne istediğini bilmez bir öğrenci kıldı. öss’de 26 fizik sorusundan 25ini doğru yaptım üstüne. istediği kaleci antrenörüyle çalışabilecek kalecimiz.

  ek olarak prandelli döneminde “g4l4t4s4r4y” geyikleri yapılırken kalemizi korumuş kalecimizdir.
 • 12518
  hayatları boyunca hiç hata yapmamış, elitler eliti, aydınlar aydını, işlerini her zaman en üst düzeyde yapan ve çalıştığı yerlerin işleri kötü olduğunda eve gidip sigara üzerine sigara yakan ve yemeden içmeden kesilenlerce sezon başı yaptığı 2-3 hata sürekli olarak yazılmaktadır. zaten sosyal medya milleti gaza getirecek içerikle dolu, her boku da buraya bir link kopyalayıp atabildiğimize göre bu işin sonu gelmez.

  dün anlamsız şekilde muslera aleyhinde bir adamın yazdığı tweeti buraya taşıyan adamın entrysini ihbar ettim. silmediler. daha bu tür saçma şeylere izin verirlerse de defolup gideceğim zaten. en azından sinirlenmem. hükümsüz ihbarmış. bak bakalım adamın paylaştığı linkin hükmü var mı?
 • 12519
  https://www.medyaradar.com/...ldiri-haberi-2059235

  biz birbirimizi yemeye devam edelim. millet de bizi yemek için pusu da bekliyor.

  alanya maçı sonrası* "muslera alanya'lı oyunculara saldırdı" diye başlıklar atıp bu görüntüleri paylaşıyorlar. görüntüde saldırı falan yok. muslera'ya laf atıyorlar o da güvenlik şeridini aşıp yakın bir yerden tepki gösteriyor.

  bu haberler bir yana, işin esas abuk olan noktası şu; ali samiyen'in koridorlarında bu görüntüyü kimler çekip servis edebiliyor? esas bunun sorgulanması lazım.