• 10553
  galatasaray'ın ruhunu en iyi yansıtan isim yani galatasaray bir insan olsa kendisi gibi olurdu hem sempatik hem efendi hem de mükemmel bir kaleci. yaklaşık 10 yıldır burada ve taraflı, tarafsız herkes tarafından beğenilen bir isim olmak çok zor ama kendisi bunu başarmıştır. bana göre gelmiş geçmiş en iyi kalecimiz olan efsanemizdir.
 • 10554
  galatasaray kollektif bir olusum ve tuzel bir kisilik olmasına ragmen, kar amaclı kurulmadıgından tuzel olmasına ragmen bir karaktere ve ruha sahip olmayı basarmıs.
  ayrıca donem donem degisen temsilcileri olsa da bir sahibi yok aslında sahiplik ustu bir konumda, onu sahiplenen bir kişiler var ve onlara taraftar diyoruz yani biziz.
  futbolcular galatsarayın temsilcileri ve calısanları para karsılıgında gorevlerini yapıyorlar fakat;
  bazıları kendilerini bu karaktere ve ruha bizim gibi ait hissediyor ve bizde oluyor hatta burdan ayrılsa bile bizden kalmaya devam ediyor, orn: melo, denayer
  ama bazı futbolcular var ki ozunde zaten galatasarayın ruhuna ve karakterine sahip dogal olarak da butunlesiyorlar. bunun en buyuk ornegi metik oktay idi.
  benim gozumde buna en yakın kisi su an musleradadır. su an benim icin muslera galatasarayı en iyi temsil eden kisi. o yuzden bir gun buralardan giderse bile galatasaray ruhunu ve karakterini olusturan parcalardan birisi olarak bizimle kalacak