• 9856
    internet alemine henüz tam anlamıyla aklımın ermediği, her gün fotomaç alıp didik didik ettiğim, uyumadığım her dakika önümde ntv spor'un ya da trt'nin o meşhur teletextinin açık olduğu günlerde, okulda başım eğik gezmeme sebep olmuş rezalet bir sezonun ardından ismini duymamla ve herkesin "çok iyi bir kaleci" yorumları ile birlikte dualarıma eklenmişti. nihayetinde o dönemde başımıza gelen lütuflardan da en büyüğü olmuştur. o gün muslera'nın imzaladığını öğrendiğimde yaşadığım mutluluk hala aklımda, tanıdığım bildiğim bir adam değildi ama herkese göre iyiydi ve kaleciydi -o dönem bana galatasaray'ın kalesinde hep bir kova olacakmış gibi gelirdi- daha ne olsun ? sonunda dirildiğimizin de emarelerindendi. artık başı eğik gezmek yoktu. henüz ortaokuldaydım, seni ilk izleyişimde bile öylesine kanım ısınmıştı ki... üstünden seneler geçti ben üniversiteliyim, sen hala bizim küçük elli sempatik kedimizsin. yeri hep ayrı muslera'nın. bu kulübün en büyük yabancı efsanesi kendisi. hiç gitme 50 yaşına kadar oyna be adam. hele de senin ellerinde bir avrupa kupası görmeden asla...
  • 9858
    tarihimizin bana göre en başarılı kalecisidir. doğrusu kendisini taffarel'den de mondragon'dan da daha çok beğeniyorum. bunun sebebi 5-6 yıl kalecisiz oynamamız olabilir tabii ki. eğer formdaysa benim için dünya'nın en iyi 3 kalecisinden biridir. 2014-2015 şampiyonluğu tarihteki en önemli kaleci performanslarından biridir benim gözümde. seviyoruz seni nando.
  • 9859
    berbat bir sezonun ardından gelen temiz yüzlü, başarılı kalecidir. geldiği kulüpte* efsane olmuştur. 2011 yaz transferinde ünal aysal'ın açıklayacağı sürpriz kaleci olduğuna o kadar motive olmuştum ki; başka seçenek olsun istemedim. bir ara sanıyorum gs-lazio muslera görüşmelerinde tıkanıklık oldu. claudio taffarel'in başka kaleci önerdiği haberleri okumuş ve üzülmüştüm. o haberlerin üstüne internacional'in kalecisi lauro(30'du o zaman) ile anlaşıldığı haberleri düştü. sözlüklerde ciddi tepki yemişti bu söylenti. şimdi düşününce, büyük ihtimalle lazio'ya karşı hamle olabilir. çünkü 6.75 milyon euro+ lorik cana verilmişti. lazio zorlamıştı transferde.
    basında muslera'nın sakar bir kaleci olduğu, lazio'da yaptığı hataların klipleri spor haber sitelerini süsledi. elinin küçük olduğunu konuştuk ama yüreğinin büyüklüğü konuşulmadı. iyi ki yine musleralı bir sezonu açıyoruz.