• 9768
  8. sezonunda 5 lig şampiyonluğu, 4 türkiye kupası ve 4 türkiye süper kupası* olan efsane kalecimiz.

  kariyerini burada bitirmeden önce bir tane avrupa kupası kazanmamız ise tek dileğim.

  allah'ım şöyle bir iki sene içinde uefa avrupa ligi'ni kazansak ve muslera'nın ellerinde yükselse...

  yaşım gereği simoviç, stauche, hayrettin, taffarel, mondragon gibi iz bırakan birçok kaleciyi izledim. *

  benim gözümde hepsinin önünde.

  yani tafo'un uefa serüveni ve kopenhag'ı, mondragan'un şampiyonlar ligi'nde ve derbilerdeki performansları falan inanılmazdı ama muslera benim için bambaşka.

  2014-2015 sezonunu tek başına kendisine yazarım mesela, bir kaleci bir şampiyonluğa en fazla bu kadar etki edebilir.

  onun dışında ise şampiyon olduğumuz her sezon özellikle ligin son düzlüğünde superman modunu açmasıyla ibreyi lehimize çeviriyor.

  çok iyi forvetler bile muslera'ya gol atmak için en zor yere atmaya çalışıyor topu, aksi halde çıkaracağını biliyorlar.

  bu bile rakip hücumcuları bozuyor, defalarca gördük. karşı karşıya pozisyonlarda topu dışarı atanları.

  1986 doğumlu bir dahaki ay 33 oluyor. kendisine iyi bakarsa buffon gibi, kahn gibi, van der sar gibi 6-7 sene daha bizimle olabilir.

  mondragon sonrası muslera öncesi karanlık dönemden sonra allah'ın bir lütfu oldu resmen.

  bay haksız rekabet gerçekten de kendisi için kullanılan en güzel tanımlardan birisi.

  bir de ben kendisini galatasaray'ın bir insanda vücut bulmuş hali gibi görüyorum.

  yakışıklı, sempatik, başarılı, güçlü, hırslı, damarına basarsan hırçın ama son derece mütevazı, efendi, yardımsever, iyi bir eş, iyi bir baba, müthiş bir insan.

  kardeşim gibi yemin ederim.

  daha iyisi yok!

  iyi ki varsın aslanım...

  https://gss.gs/LCS.jpg
 • 9769
  http://gss.gs/QHP.jpg

  bu fotoğraf önemli. şampiyonluk maçında gol atan soso'nun muslera'ya koşması, sonrasında belhanda ve onyekuru'nun gelmesi. sonrasında da tüm takımın orada toplanması.

  muslera uzun zamandır takım kaptanlığının hakkını veriyor. bunu sahada hissedebiliyorsunuz. oyuncular üzerinde bir ağırlığı mevcut, herkes ona müthiş saygı duyuyor ve her şeyden önemlisi herkes onu çok seviyor.

  2019-2020'de yine en büyük psikolojik üstünlüğümüz kendisi olacak.

  bir ekleme yapayım,

  falco'nun 20 ekim 1993 manchester united galatasaray maçında arif'in golü sonrası sevinmek için toplanan arkadaşlarının sevincine katılmak yerine onlara talimatlar verdiğini hatırlayanlar olacaktır. o inanmışlığın, işimiz daha bitmedi demenin ifadesidir. bu fotorafta da lider oyuncu nasıl olunur tam olarak onu görüyoruz.
 • 9770
  https://twitter.com/.../1131623064888848385 2018 - 2019 sezonu özetini paylaşmışlar. özellikle sezonun ilk yarısı ozan kabak - serdar aziz ikilisi varken kötü bir performans gösteriyordu ancak sezonun ikinci yarısında luyindama - marcao ikilisiyle o da kendisine geldi. özellikle emre akbaba'nın sakatlandığı anda takımı toparlayışı, yerde yatmış ağlayan onyekuru'yu bir kaldırışı vardı ki daha maç bitmedi dercesine... kaptanlığının hakkını sonuna kadar veren kalecimiz. iyi ki bizimlesin.
 • 9771
  (bkz: fernando muslera/@filtresiz) bu benim şimdiye dek ofsaytlanan iki entry'mden biri. aynı zamanda da en çok gurur duyduğum. bazen muslera'ya sahip olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuzu maalesef unutuyoruz. sadece varlığı bile çokça belirtildiği gibi karşı karşıya olan pozisyonlarda forvet oyuncularını saçmalamaya itiyor. ayağı iyi mi kesinlikle değil. istediği kadar modern futbolun gereği olarak kalecinin ayağının iyi olması gerektiği söylensin(ki gerçekten önemli) ama bu benim için önemli değil. victor valdes denen kazmanın ayağı çok iyiydi de noldu barcelona'nın tarihin en iyi kadrosuna sahip olduğu zamanlarda kazanabileceği bir kaç tane daha kupaya mal oldu! los cules'ten ayrıldıktan sonra ne oldu bütün dünya gördü.
  benim için kalecinin en önemli özelliği kalecilik yeteneğidir. muslera bu konuda dünyanın en iyi kalecilerinden biri . profesyonel seviyedeki her kaleci belli seviyedeki pozisyonları zaten tutar tutması gerekli. kalecinin iyisini diğerlerinden ayırt eden kritik anlarda yaptıklarıdır. ve muslera bu konuda de gea ile birlikte benim için dünyanın en iyi kalecisi. fazla maaş alıyormuş avrupa'da vermezlermiş. helali hoş olsun kardeşim! kazıklanacaksak muslera kazıklasın bizi.
  isterlerse yabancı sınırını 1 yapsınlar o 1 kişi tartışmasız bir şekilde muslera olmalıdır. takımımıza kattığı güç tartışılmaz.
  kendisi hala takımımızda forma giyen yaşayan efsanemizdir.