• 8144
  hep mi bu kadar eksikti ama bize tam görünüyordu yoksa iyiydi de yavaş yavaş mı düştü bilemiyorum. algı karmaşası yaşıyorum. ondan önceki "kaleci fetret devri" sayılacak 4 sezonda oynayanların yanında tabii ki bir elmas. eldeki en iyi alternatif olduğu gerçeğini de hiçbir şey değiştirmiyor. klasman olarak alt lig sayılan ülkemizde olmasına rağmen, kendi ülkesinin de bir numaralı tercihi olması sadece bizim değil başkalarının da güvendiğini gösteriyor. 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında gol pozisyonları için çok bir şey diyemeyeceğim ancak topu oyuna sokma konusunda bir tık ilerleme gördüm. 3 topu direkt taca attı geri kalanını bir şekilde gomis veya rodriguez e indirmeye çalıştı ki bazıları tehlike de yarattı. ayrıca yine bu maç özelinde 3 yan topa çıktı ve direkt kontrolüne aldı, çok sık yaptığı bir iş değil malumunuz. bu da bence olumlu yönde bir gelişme. sakatlanmadan, profesyonelce yaşayarak işini yapan, kulübü de seven bir karakter. daha uzun yıllar bizimle birlikte kalmasını diliyorum.
 • 8145
  kadı kızında bile bulunabilecek kusurlar yüzünden eleştirilen kaptanımız. son birkaç maçın gençlerbirliği maçı hariç tamamında yaptığı kurtarışlarla seni ipten almış bu adam. bırak da o baskının sonucu olarak her insan evladı gibi hata da yapma lüksü olsun. zaten ona o hatayı yaptıran kendisinden çok özürlü takım savunmamız.

  galatasaray efsanesidir.
 • 8146
  birşeyden de memnun olun birşeyi de eleştirmeyin be kardeşim. hiçbir şeyi beğenmeme hastalığına tuttulmuş ekşi tayfa gibi davranmayın artık. zayıf yönü olmayan kaleci yok. ve kusurları onun kalburüstü bir kaleci olduğu gerçeğini değiştirmiyor. düzgün ve oturmuş bir savunmamız olsaydı daha da iyi gözükeceği bir gerçek. şu an bu kadar çok eksik bölgemiz varken muslerayı konuşmak çok gereksiz. kale onundur. imparatorun seneye savunmaya yapacağı dokunuşlarla daha da iyi olacaktır.
 • 8147
  caiçara’nın şutunu kesinlikle yumurtlamadı muslera. eleştirilmek isteniyorsa buna hiçbir ititrazım yok ama doğru donelerle.

  top muslera’nın kontrolünde direğe çarpıyor ve oradan muslera’nın elleri ile bacakları arasında eriyor. yani tamamen kontrolde bir top söz konusu. muslera topun nereye gittiğinin kesinlikle farkında.

  eleştirdiğim tek nokta topu aldıktan sonra hızla başlatmaması oyunu. halbuki rakibin en hazırlıksız olduğu anlar bu anlardır. (bir de tabi pres ile top kapılması anları.) topu oyuna sokarken gereğinden fazla ağır hareket etmesi de moralimi bozuyor. bir de serbest vuruşlarda topu ille de kendi sol tarafından taça atması...

  bunların dışında kedim, panterim benim...

  (bkz: 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı)
 • 8148
  fatih terim'in gelişinden sonra yan toplarda kendini toparlaması ve motivasyonun yükselmesine hiçbir lafım yok, bundan önceki dönemde çokça eleştirmiştim bu konulardan dolayı zaten ama doğruya doğru terim ustalığını bir kez daha gösterdi, kornerlerde 3.direk gibi davranan muslera'yı çok kısa sürede farklı bir stile geçirdi ve meyvelerini de topluyoruz bunun.

  yalnız 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında televizyonda nasıl göründü bilmiyorum ama topu oyuna hızlı sokmadığı 3-4 an vardı ki tribünü delirtti. televizyondan göründü mü diyorum çünkü televizyonda hangi oyuncu boş, kim koşu yapıyor net seçemeyebiliyorsunuz çünkü o sırada muslera'ya yakın çekim giriyorlar, tribünde olunca gözünün önünde garry kaçıyor, feghouli kendini boşa çıkarıyor, muslera sokmuyor topu bir türlü. özellikle %100 kazanmamız gereken bir maçta skor 0-0 giderken o yavaşlık tepki çekiyor doğal olarak.

  yine de çok çok önemli bir detay değil, kaleyi hep böyle korusun varsın yavaş soksun topu oyuna. bu sezon gol atmada çok da büyük sıkıntı çekmedik zaten, bir şekilde atarız.