• 2478
  sevilla'nın orta saha oyuncusu. kendisini gönderme sebebimiz bizzat kendisidir. maaşların sürekli gecikmesi, profesyonel gözüküp profesyonellikten son derece uzak bir yönetim anlayışıyla kariyerinin sonunda uğraşmak istemedi. ayrıca rekabetçi bir lig tanımından çok uzağız ve ilerleyen yaşına rağmen kendini geliştirmeye devam etmek için la liga'yı seçti. ayrıca felipe melo ya da mario lemina gibi duygusal bir adam da değil, son derece profesyonel, dolayısıyla taraftarla o duygu bağı da çok oluşmadı. nasıl bir profesyonel olduğuna bize ilk geldiği ve bizden en son gittiği gün fotoğraflarını karşılaştırarak bakabilirsiniz. adam gram yağ almamış. feghouli sakatlanıp 1 ay sonra geri döndüğünde duba gibi oluyor maşallah.

  ayrıca içeride ne olup olmadığını da bilmiyoruz. mesela fatih hoca da kendisinden çok kolay vazgeçti. hoca belki de fernando'nun kendisine çok inanmadığını hissetti. belki de fernando, josep guardiola sala'nın yanından gelip fatih terim'le çalışmaya başladıktan ve aradaki farkı gördükten sonra 'ne yapıyorum ulan ben' demiş olabilir. fatih terim'i ne kadar sevsem de eski tarz bir teknik direktör olduğu gerçeğini unutmamak lazım. zaten mario lemina da bu yıl fulham'da verdiği röportajında bunun aynısını söylemişti.

  yolu açık olsun, 2 senede 2 kere şampiyonluk kazandı ve gitti. belki bu da gitmesinde bir kıstastır. ilk şampiyonluğumuzdan sonraki cl performansımızdan sonra 'burada yapılabilecek başka da bir şey kalmadı' demiştir kendisine, bilemeyiz.
 • 2480
  galatasaray formasıyla şampiyonluk yaşadığı 2017-2018 sezonunun sonunda, temmuz ayında, iddiaya göre fanatik gazetesine verdiği bir röportajda fatih terim'den övgüyle bahsetmiş eski oyuncumuz;

  https://www.goal.com/...soceiu01ouukl2u0woyv

  o tarih ve koşullar itibariyle "nezaket gereği" herhalde fatih terim diyecekti, güzel bir yaz gününde, taze şampiyon takımın efsane hocası yerine tutup da jesualdo ferreira'yı anacak hali yoktu ya? spor basınını düzenli olarak takip edenler bilirler, pek az sayıdaki aşırı yıldız, kalantor ve dobra isimler haricinde bu tür "al gülüm, ver gülüm" tadında demeçlere sıkça rastlanır.

  galatasaray'dan gittikten sonra da onu demişse eğer, hakikaten doğrudur, lakin galatasaray'da iken demişse, sev kardeşim! düşünsenize fernando bizdeyken fotospor'a röportaj veriyor ve diyor ki "fatih terim, modası geçmiş agresif ve gazdan ibaret bir hoca..." :(
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!