• 2430
  2019 yazında sevilla'ya transfer olmasıyla ilgili sürekli söylenen ve şehir efsanesine dönen bir cümle var.
  "banega'yı almaya giderken fernando'dan olduk".
  hayır buna inanan binlerce insan olması da ayrıca üzücü:(
  canım kardeşim, sen banega'yı istemeden önce adamlar zaten fernando'ya talipti. yani sen banega'yı istedin diye adamlar senden fernando'yu almadı.
  yani monchi'nin böyle iş yaptığı mı düşünülüyor?
  "bunlar banega'yı istedi. aaa dur bunlarda fernando vardı, ben onu bi alayım" demiş gibi konuşuluyor.
  sevilla gibi uefa kupasına abone olmuş bir kulüp fernando'yu isterse, sen oyuncuyu tutamazsın. he tutarsan da fayda alamazsın. ayrıca gayet de güzel bir fiyata satıldı. bizim parayı kötü kullanmamız bizim kendi sorunumuz.
 • 2431
  yanlış bilmiyorsam kendisinden gelen para luyindama'ya gömüldü kısacası orada bir sıkıntı yok.
  asıl sıkıntı 1-2m euro bonservis ya da free agent futbolcular yerine kariyerli, yüksek maliyetli kiralıklar ile yerini doldurmaya çalışmak. yoksa yerine kiralanan oyuncular isim olarak kendisinden aşağı değildi. ki nzonzi rennes'de oynarken biz belli süre lemina/seri peşinde koştuk/koşuyoruz.
  burada hem yönetimin hem hocanın hatası var. sonuçta hoca 1m euroluk orta saha alın dedi de yönetim seri'ye 1.9m € mu bastı? bunun riskli olduğunun görülmesi lazımdı ama gözümüze sampiyonlar ligi ve başarı perdesi çekilmişti.
 • 2432
  2019 yazında gönderilmesi net doğru olan futbolcuydu. deplasman fobimizde çok önemli payı vardı ve hatırladığım kadarıyla gereksiz sarı kartlar görüyordu. gittiği sene isabetsiz orta saha transferleri yapılması gönderilmesinin doğru olmadığı anlamına gelmez. ancak özellikle içerdeki beşiktaş maçlarında yaptığı katkı için teşekkür etmeliyiz. faydası da olmadı değil tabii ancak gitmese çok büyük ihtimal "doğru zamanda göndermedik şimdi elimizde patladı" yorumları yapılacaktı.
 • 2433
  yanlış hatırlamıyorsam belhanda'yla eşit maaş alıyordu ki bu da bonuslarla en az 4m€ oluyor. o maaşa göre çok da matah bir oyun oynamıyordu son dönemde. fiziksel anlamda geriye gidiyordu. bugün kadromuzda olsa maaşından çıkmaya çalışıyor olurduk. satışından fena olmayan da bir para kazandık. gönderilmesi çok doğru bir hamleydi. darısı belhanda, feghouli ve falcao'nun başına.

  not: belhanda çok iyi oynuyor ama maaşı bizi ciddi anlamda zorluyor ve yerine maaşı düşük, gelecek vaadeden bir ikamesinin takıma monte edilmesi şart.

  not2: belhanda, falcao ve feghouli'den sonra da tabi ki babel'in sırası geliyor. fernando'nun ardından bu oyunculardan da kurtulabilirsek maaş bütçemiz çok rahatlayacak ve geleceğe çok daha umutla bakabileceğiz.