• 52
  galatasaray tarihinin en yetersiz oyuncularından oluşan bir on bir kursak, beklere osman tarık çamdal ve fatih serkan kurtuluş'u koyabiliriz. bu iki arkadaşın en önemli özelliği hem sağ bek, hem sol bek olarak oynayabilmeleridir. yani istediğini sağ beke, istediğini sol beke koy, randıman alamıyorsun. :)

  işte, o en yetersiz futbolculardan oluşan kadroda, ferdi elmas'ı yukarıda saydığım iki futbolcunun da önüne sağ açık ya da sol açık olarak koyabilirsiniz. aslen sol açık olarak oynar, ama sağ açıkta da sırıtmaz, en az tarık ya da serkan kadar kötü oynar. neden alındı, nasıl alındı bilmiyorum. ajax altyapısından yetişmiş olması bir referans olarak kabul edildi sanırım, ama zaten bizden önce oynadığı diğer süper lig takımlarında da bir işe yaramamıştı.

  geldiğinde "robben - overmars karışımıyım" şeklinde beyanat vermişti bir de. hey gidi. :)
 • 53
  yanlis hatirlamiyorsam ilk geldigi sezon kendisiyle roportaj yapilmis, ve “stilim robben’e benziyor” demisti.

  bu tarz “tarzimi x (buraya dunyaca unlu bir futbolcu adi yazilacak)e benzetiyorum, beni y’ye benzetirler” gibi konusan futbolcudan uzak duracaksin.

  zamaninda murat erdogan da galatasaray dergisine “veron* bana benziyor” diye bir roportaj vermisti. murat erdogan’in galatasaray kariyeri veron’un fiyasko manchester united kariyerinden bile kat ve kat kotu gitmis, ama daha sonra oynadigi anadolu takimlarinda (konyaspor, ankaragucu vs.) takimin oyun kuruculugunu yapmisti.

  keza umut bulut’un (kendimi drogba’nin hircinligina benzetiyorum) beyani hala hafizalarda. ironik olarak drogba ve umut bulut 2013 ve 2014 yillarinda beraber oynamislardi. umut o siralar fena da oynamiyordu, ki dususu 2014 yilinda basladi.

  uyari geldi: tabi yasin’in kendisini ronaldo’ya benzetmesi unutulur mu? ama o daha yeni, yukarida bahsettiklerim biraz daha gecmisten.

  uyari 2: mehmet batdal’da zamaninda kendisini ibrahimovic’e benzetmis. bu adamlara kulupteki ascilar ispanak, brokoli yerine cannabis pisirmisler ben onu anladim.