• 426
  vakti zamanında ne tür dalaverelerle bu işten yırttıklarını (bkz: fenerbahçe/#2533666) yazmıştım ama belli ki ceza almayınca geçmişlerini unutmuşlar şikeciler.

  ama and olsun ki biz nefes aldığımız müddetçe yaptıklarını unutturmayacağız.

  apar topar çıkan ve dönemin başbakanı en büyük fenerbahçeli! recep tayyip erdoğan ile dönemin cumhurbaşkanı abdullah gül'ün arasının açılmasına bile sebep olan şike yasasının nasıl meclisten geçirildiğini;

  https://www.hurriyet.com.tr/...n-anatomisi-19415989

  fenerbahçe tarihinin en rezil ve sıkıntılı dönemden geçerken rıdvan dilmen'in "sayın erdoğan bu süreçte herkesten farklı fenerbahçelilik yapmıştır" açıklamasını;

  https://www.haberturk.com/...n-bunlari-hak-etmedi

  en büyük fenerbahçelinin yargıya intikal eden bir konuda nasıl yeniden yargılanma sözü verdiğini;

  https://www.youtube.com/watch?v=OuHp7tYuBno

  ve daha nicelerini unutmadık.

  fenerbahçe ve beşiktaş bu ülkede kanıtlı, belgeli, tapeli şekilde ispat olmasına rağmen ceza almadılar.
 • 430
  o dönem herkes gibi ben de güldüm eğlendim. küme düşürülmesini de çok istedim. ancak zaman gösterdi ki artık aldıkları ahlar ne kadar büyükse o günden beri iki yakaları bir araya gelmiyor. düşmesin böyle sürünmeye devam etsin.

  işin can alıcı tarafı da 10 yıl geçti hala şike yaptıklarına inanmıyorlar. şu olay bizim camiada olsa öyle bir başkanı bırak omuzlara almayı kulüpte taş üstünde taş kalmaz buna yeltenenlere zaten biz hesabını sorardık. sonunda onlar da başkanın itibarını zedeleyip yaka paça gönderdiler ama sebebi tabi ki şike değil kronik başarısızlığıydı. bunların yaptığından çok daha basit bir (bkz: cemal nalga skandali)nda bile taraftarın belli bir bölümü galeyana gelmiş yanlış bilmiyorsam sonunda bazı kelleler gitmişti.

  herkes hakettiği gibi yaşıyor.
 • 431
  o karanlık yaz döneminde * hakettikleri gibi amatör kümeye gönderilmiş olsalardı eğer, şimdiye çoktan geri gelmişler ve şampiyonluğun aday adaylarından birileriydiler. aziz gibi, ali gibi, nihat gibi kirli tipleri tamamen sindirmiş bir futbol camiamız vardı. fener ise tüm futbolseverlerin gözünde kirli odaklar tarafından harap edilmiş, içine edilmiş, ama doğrulmayı bilmiş bir camia olarak; şimdiki "şikeci şerefsiz camia" ünvanına asla edinmeden yoluna temiz bir şekilde devam edecekti.

  ama neler neler gördük; şikeyi yapan adam resmen yaptığını itiraf etti. şikeyi yapan takımın taraftarı resmen pişkin bir şekilde tüm yaşananları inkar etti. dönemin başbakanı resmen suçu aklamak için elinden geleni yapacağını söyledi.

  ama ne oldu? memleket olarak kirli adam sevgimizi hiçbir zaman kaybetmiyoruz. şu süreç sonrası aziz yıldırım'ın, ali koç'un, nihat özdemir'in, yıldırım demirören'in, ihsan kalkavan'ın, emre belezoğlu'nun, aykut kocaman'ın türk futbolundan tamamen uzaklaştırıldığında oluşacak kaliteyi düşünemiyorum bile. ah kirli sevdamız ah.