• 189
    geçen sene tribünden atlamış olan bir başkanı olan yönetim. valla, geçen sene fenerbahçe'nin oynadığı oyun şimdikinden daha iyiydi, taraftar da vardı ve haliyle momentumları çok yüksekti. tabi sonra noldu? tribünden atladı adam kavga etmeye. bak yazınca şaka gibi geliyor ama videosu falan var bunun, çok enteresan.

    dursun özbek yönetiminden bile daha kötü bir yönetim. bu sene de yine kaos yaşayacaklar. bakmayın siz galatasaray sözlükteki uğur karakullukçu objektiflerine.

    not: yine de sosyal medya kullanımlarını ben de takdir ediyorum. doğru ve etkili bir kullanım şekilleri var.
  • 191
    başarılı gözükmeleri ve iyi işler yapmaları son derece doğal olan yönetim. başarı elde ettikçe doygunluk artacak, başarı ile gelecek olan kibir yöneticisinden malzemecisine kadar sirayet edecektir. türkiye’deki futbol düzeni böyledir. başarı geldikçe körleşip sağırlaşır camialar. gelen tehlikelere aldırış etmezler. yenilenmeyi zamanında yapamazlar. zaten bunu düzenli hale getirebilen bir kulüp olursa alır başını gider. son 20 yılda iki kere üst üste şampiyon olan takımlara bakın mesela. be olursa olsun o ilk şampiyonluğun heyecanı ve tadı olmuyor. mesela bizim için 2011-2012 sezonu olan açlığımız 2012-2013 e göre daha fazla. ya da beşiktaş’ın 2015-2016 sezonu açlığı 2016-2017 ye göre daha fazla. fenerbahçede artık yılların biriktirdiği bir açlık mevcut. bizde o yok. eğer becerebilirlerse ki hala pek ihtimal vermiyorum şampiyon olurlarsa seneye gerçek dünya ile karşılaşacaklar. bir kere iki kulvarda oynayacaklar ve takım daha çok yıpranacak. taraftarın beklentisi yükselecek bu sene yaptıkları iyi şeyler taraftarı mutlu edebilirken şampiyon olurlarsa seneye aynı şeyler taraftarı mutlu etmeyecek. beklenti ister istemez yükselecek ve takım yıpranacaktır. bu doğal bir süreç ve döngü. o yüzden bu hırslarını, azimlerini ve çalışkanlıklarını son derece normal karşılıyorum fenerbahçe yönetiminin. kursakları çok az bile doysa başarı olarak bu azimleri kalmayacaktır. gerçekler bunlar. fikret ormanın şampiyon olmadan önceki yönetimi ve sonrası arasında uçurum olma sebebi de bu.