• 5082
  herhalde şu memlekette yönetmesi en kolay topluluktur. ali koç yozgat akdağmadeni şoförler odasını idare etseydi bundan daha çok zorlanacağından eminim.

  mesut özil yıllık 3 milyon euro alacakmış, maaşının bir kısmını da sponsorlar verecekmiş, fatih terim kaçacakmış, hande sümertaş fenerbahçe lehine olan pozisyonları göstermiyormuş, emre belözoğlu türk futbolunda devrim yapacakmış, fenerbahçe cumhuriyetin son kalesiymiş...

  ne versen yiyor adamlar. muhabirleri mamalayıp istediğin minvalde haber yaptırdığın sürece ligi 7. sırada da bitirsen en kral başkan sensin. beşiktaşlılara tinerci derdik bunlar onu da geçti, üç tane muhabirin elinde oyuncak oldular resmen. allah akıl fikir versin tez zamanda.
 • 5083
  biz arda'nın ekonomi ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra tepki göstermiştik. referandum süreciyle ilgili tavırları da tepki çekmişti. fenerbahçe taraftarının ise tümevarım yöntemiyle özeti şudur: şevket çoruh.

  abimizin malum konulardaki tavırlarını, söylemlerini biliyoruz. eminim ki burda da hayranı çoktur. enteresandır ki, futbolunun zirvesindeyken ben kendimi türk olarak hissetmiyorum, almanım diyen; ancak çöküş döneminde birden bire erdoğan sevgisi kabaran, payitaht abdülhamid, kuruluş: osman, uyanış: selçuklu gibi dizilerin favori dizileri olduğunu açıklayan ismin transfer sürecini sevinçle karşılaması yalnızca bana mı tuhaf geliyor bilmiyorum.

  bakın bu tür transferleri biz yapmaya kalksak bu noktalardan vurmayı çok severler. ancak mevzu kendileri olduğunda 180 derece değişirler. bunların söylemleriyle biz de fazla gaza geliyoruz sanırım. şu an mesut transferini biz yapıyor olsak sosyal medyada capsler havada uçuşuyordu.

  ali ismail korkmaz, fenerbahçe yıkılmaz diye bağırırlar; sonrasında cumhurbaşkanını kongrelerinde coşkuyla ağırlarlar. kazanılan onca başarımızı şerefsizce fetö'ye bağlarlar, kendilerinin fetö bağlantılarına dair delikanlı gibi tek kelam edemezler. son kale fenerbahçe derler, acun'un kanalında para dilenirler. 90'lı yıllarda en çok şampiyonluk bizde, en büyük kulüp biziz diye övünürler; zamanla şampiyonluk sayısında geride kalınca trablusgarp işgali zamanındaki kupaları bile saydırmaya yeltenirler. gezi olaylarında divan pastanesi'nin gösterdiği reaksiyonla övünürler; türkçe olimpiyatlarına sponsor olunmasıyla ilgili renk vermezler.

  benim için ciddi bir turnusol kağıdı vazifesi görüyor bu takım. bu takımı tutan biriyle sağlıklı ve mantıklı bir konuşma ortamı olmaz.

  gelelim galatasaray taraftarının düştüğü hataya. ali koç denen adamı cumhurbaşkanlığına aday gösteren ciddi bir kitle vardı aramızda. aziz yıldırım serbest bırakıldığında destek yürüyüşüne katılan ciddi bir kitle vardı. veya bunların taraftarı olup herhangi bir hususta rasyonel bir açıklama yapan birini şak şaklamayı seven çok kişi var aramızda. ancak lütfen dönüp aynı kişilerin fenerbahçe'ye dair yaklaşımlarına kısaca bir bakıp ona göre tekrar değerlendirin. korkunç bir tutarsızlıklar yumağı göreceksiniz.
 • 5089
  hayatımda bunun ciddi taraftarı (yani maç izleyen, takip eden vs) bir kişi var, vallaha keşke olmasa diyorum. yoruyor insanı. konu galatasaray ise çok güzel tartışıyoruz ama konu fenerbahçe olunca sanki ailesine küfür etmiş gibi oluyor ortalık. mantık ve akıl yürütme işlemleri error veriyor.
  o sebepten bir noktadan sonra ya cevap vermiyorum ya da "tamamdır" diyorum.
  yani arkadaşa göre şampiyon olamasalarda maddi olarak toplanmışlar, rogonla süper ilişkileri varmış ve win-win'mis, en son ömer faruk yeni messiydi simdi kendi bilir oldu, sonra ferdi 20 milyon, pelkas 20 milyon, ozan 20 milyon, gustavo 10 milyon, altay 15 milyon, thiam/samatta sene başında 10 kağıtlardı, thiam hatta yeni sow'du.
  yani hepsi böyle değildir de bana en kafa acanı düştü heralde. adama diyorum koç'un ne yaptığını kulüpte bilen yok muhalefet yok, ya nolcak koç işini bilir biz mi daha iyi bilecez diyor.