• 4771
  fatih terim'in virüse yakalanmasına sevinen, üzülen, üzülmüş gibi yapan ama sevinen, sevinen ama belirtmeyen, tamamen kayıtsız kalanlar vardır aralarında.

  önemli olan biraz da bizim tutumumuz değil mi? 100 tane acil şifa diyen varken 5 tane densiz dilekte bulunan çıkıyor. şifa dileyen mesajlara kimsenin tepki verdiği yok. kimse iyiliğe prim vermiyor. öte yandan kötülüğe en yüksek perdeden cevap veriliyor. sonunda ne oluyor sen de o kötülüğe katkıda bulunmuş oluyorsun.

  ve sana bişi diyim, sen o tepkiyi verirken sinirle tüm camiayı aşağılıyorsun ya, ona en çok üzülen "kalptan acil şifa dileyen" oluyor. öteki zaten sıyırmış. akli melekeleri yerinde değil. o tınmıyor.

  allah hepimize akıl fikir, sağlık versin.
 • 4772
  travma yaşadıkça daha kötü ve geçimsiz olan, daha kötü yaşadıkça başından travmalar eksik olmayan güruh. başlarına gelen onlarca rezaletten, faciadan sonra her gün daha kötü, fesat, saygısız, sevgisiz oluyorlar. ancak bu tutumları her seferinde daha beter bir rezillik olarak kendilerine geri dönüyor. hevesi kursağında kalan kulübü geleneği bunları manyak ettiği kadar, bunların bu düşünce yapısı ve davranışlarıyla beslenen garip bir nörotoksik olay.

  (bkz: allah kurtarsın orospu çocukları)
  hayırlı döngüler...