• 4721
  ellerindeki tek oyuncak olan kadıköy serisini alınca kendilerini ''bak bizi yenince nasıl seviniyorlar görüyorsunuz.'' diye avutan zavallı topluluk.

  aslında onlar da biliyor neyin ne olduğunu ancak biz yine de salağa anlatır gibi anlatalım. neden bu kadar sevindik?

  1- derbi galibiyeti.
  2- yıllardır bitiremediğimiz ve rakibin uğruna çok kafa ütülediği, özellikle son senelerde iyice komik bir hal almaya başlayan saçma seriyi sonlandırdık.
  3- şampiyonluk yolunda dev bir adım attık. haftalardır söylenen ''kolay fikstür'' muhabbetini haksız çıkardık. önümüzdeki zor deplasmanlar öncesi artık ayağımız yere daha sağlam basıyor.
  4- yıllardır şampiyon olamayan ve sene başından beri ''bu sene kesin şampiyonuz ulaan!!'' modunda takılan fenerbahçe camiasını çok yıkıcı bir şekilde uzay boşluğuna yolladık.
  5- ali koç ve ersun yanal ikilisi için yanıp tutuşan fenerbahçe taraftarını bu ikiliye düşman ettik. yani onları en mutlu oldukları anda, en çok güvende hissettikleri anda, hiç beklemedikleri anda vurduk.
  6- fatih terim korkusundan sene başından beri ''kaçacak, kaçacak'' diye kafa ütüleyen fenerbahçe taraftarına hoca gerekeni yaptı.

  yani bu maç ligin 7. haftasında oynanan öylesine bir derbi, sadece bir prestij maçı değildi. çok farklı hikayeleri içeren bir maçtı. bütün bunlar birleşince de doğal olarak bir patlama yaşandı. ayrıca ''şampiyon olmuş gibi seviniyorlar.'' ne lan? biz zaten sürekli şampiyon oluyoruz.*