• 1
  fenerbahçe mevcut başkanı ali yıldırım koç tarafından, sarf edildiği takdirde, sarf edeni fetö isimli terör örgütüne hizmet etmekle itham ettiği cümle.*

  bu nasıl bir ucuzluktur arkadaş? sen kimsin de insanları terör örgütüne hizmet etmekle itham ediyorsun? boğazınıza kadar boka batmışsınız, cas’ından uefa’sına 7 ayrı kurum sizi tescilli şikeci ilan etmiş, futbolda avrupa’nın en büyük kurumu uefa sizi, şike yaptığınız için, üstelik 2 kez, 3 sezon olmak üzere tüm organizasyonlarından def etmiş, inkar edemediğiniz kabak gibi tapeler çuval çuval ortaya serilmiş, hala insanları hayasızca itham edebiliyorsunuz. 7 yaşındaki küçücük çocuktan 77 yaşındaki torun torbaya karışmış dedeye kadar milyonlarca insan, şike yaptığınızı söylüyor. herkes mi fetö’ye hizmet ediyor? bu nasıl bir aymazlık?

  defalarca aynı yalanı söyleyerek, ağdalı cümlelerle esasın etrafında dolanıp gerçeği çarpıtarak ancak ve ancak güttüğünüz koyunları kandırabilirsiniz. bal gibi de şike yaptınız, müesses nizamın katkılarıyla, devrin savcıları, emniyet kuvvetleri şikenizin bilgi ve belgelerini usülsüz bir şekilde topladı denilerek düşürülen dava sizin şike yapmadığınıza ikna edemez kimseyi. neden bir kez olsun “tapeler sahte, bu konuşmalar yaşanmadı, hiçbirisi olmadı.” diyemiyorsunuz? diyemezsiniz çünkü babalar gibi şike yaptınız. bizim burada bir deyim vardır, “yüzü cıncıkla sıyrılmış” diye, hah işte, bir yüzünüz cıncıkla sıyrıldığı için dolambaçlı mahkeme kararlarına sığınarak millete iftira atma cüretini kendinizde buluyorsunuz.

  fenerbahçe şike yaptı.

  üstelik sadece 2010-2011 sezonunda değil, defalarca. 1953’te, amcaların, dedelerin anlattığı o naif, rant zincirleri tarafından sarılmamış futbol ortamında dahi galatasaray şampiyon olmasın diye lisanssız topçu oynatarak şike yaptı. 2000-2001 sezonuyla alakalı cihan oskay’ın ve oktay derelioğlu’nun 2006 senesinde telegol’de anlattıklarına bakın, nasıl şike yapıldığını görürsünüz.

  fenerbahçe şike yaptı.

  üstelik sadece futbolda değil, basketbolda da defalarca yaptı. 2010-2011 recep ankaralı ile nedim özsoy’un telefon konuşmalarında görürsünüz şikeyi. paniklemiş nedim özsoy’u, recep ankaralı’nın nasıl sakinleştirdiğini, “konuşsunlar, o iş bende” dediğini, galatasaray’ın, oktay mahmuti’nin emeklerinin nasıl hiç edildiğini görürsünüz. 2014 haziranında tbf’yle el ele kol kola nasıl şike yaptığını zaten hiç unutmadık. arsızlığa o kadar alışmış bir camia ki kadın basketbolda başkanı, bir başka kulübün başkanını tokatlayabiliyor, üstelik “daha fenasını yaparım, beni kızdırmayın.” diyebiliyor. eh, sağolsun müesses nizam, ayakları baş, hayasızları mağdur etti başımıza.

  “fenerbahçe şike yaptı” dediğim için terör örgütü organizasyonuna platin sponsor olabilecek kadar destek çıkan bir grubun bireyi, “fetöcü hakimler, savcılar üye oldu.” dediği kulübün başkanlık koltuğuna oturup beni terör hizmetçiliğiyle suçlayamaz. hemen her gün, eş dost ortamında, sanal mecralarda, bahsi geçen her saniye yaptığınız tescilli şikeyi anmaya devam edeceğim.
 • 7
  ne güzel alem ne güzel dünya! alkol, uyuşturucu kötülüklerin anasıdır ancak onu içip kötü bir fiil yapanın suçu yok; direkt içkinin vb. şeylerin mi suçu var? sen zıvanadan çıkacak kadar alkol al, sarhoş olup etrafa saldır ya da pudra şekeri çekip çekip kafayı bul ve ani enerji patlamasıyla olmayacak işler yap, sonra da alkol veyahut pudra şekeri suçlu olsun öyle mi?

  tüm kabahati işle, suçun ortağı ol, sonra da gelip ona buna şucu bucu deyip suçtan kurtul. var mı böyle ahlaksız bir dünya düzeni?

  var. maalesef var. fenerbahçe dibini sıyıra sıyıra şike yapmıştır. kendisini devlet sanan ahlaksız kim varsa yine onların yardımıyla da büyük cezalardan kurtulmuşlardır.

  bugün fetöcü dedikleri büyükbaşların çoğu eski zamanda kendilerini devlet görme hastalığına düşmüşlerdi. şu an itibariyle yine kendini 'devlet' gören pek çok şahıs var. doğru, devlet ne ki? devlet; ben, sen, o'dur. ancak bu demek değildir ki devletin erk mekanizmasına ait tüm hakları bu insanlar kullanabilsinler.

  tuzu kuru nicesi şike meselesinde suçu hep başka yerlere atıverdi. tarih ve hakkaniyet çerçevesinde şükür ki en başarılı olduğumuz 96-00 sezonları arasında futbolcu havuzu olarak yerli nezdinde sağlam bir kimyamız vardı da galatasaray'ı kirletmek isteyenlere karşı hep güçlü done ve kanıtları gösterip, ağzı düşükleri susturabildik.

  peki, siz neden şike yaptığınız halde yapmadık deyip, yıllardır başarısız olmaya mahkum oluyorsunuz ey fenerbahçe ahalisi?

  siz güçlü olursanız, saha anlamında oyuncularınız bir sistem dahilinde iyi futbol oynadıkça türk futbolu gelişecek. ikide bir 'biz şike yapmadık, bize komplo yaptılar, ceza verdiler' diyerek neyi amaçlıyorsunuz?

  amacınızın ciddi anlamda 'fenerbahçe şike yapmadı, tezgah kuruldu camiaya' diyerek, başka şeyleri amaçladığınızı artık ön görmüyor, farkında oluyorum. şike yaptınız veya yapmadınız; susup işinize baksanız ve bu mevzuların üzerini kapatsanız; burası türkiye, her sene daha acayipler görüp unutulabilirsiniz. fakat siz bile isteye mevzuyu kaşıyorsunuz.

  acaba sizin oyununuz, pardon amacınız ne?
 • 8
  yuzsuz takimin yuzsuz baskanina inat hep dillendirilmesi gereken gercek. hayir yaptiniz da ceza mi aldiniz? hayir. sonra turk futbolu bir gecede 58.maddesini degistirmedi mi? bir de ustune tum sikeyi ibrahim akin‘a yikmadiniz mi? hatta ve hatta playoff denilen sacma amerikan vari uygulama getirtip puanlari yariya indirip ligi 10 puan gerimizde bitiren fenerbahce’ye sampiyonluk sansi verilmedi mi? son macta kazansaydi fener haksiz yere sampiyonlugumuzu calmayacak miydi? ee?

  tum bunlari ustune bir de “sahamizda kupa kaldirdilar uhuhu” diye aglarsan komik duruma dusersin. gerci hep dusuyolar ya, neyse. bir de prestijleri dusmus. kiyamam. o leke uzerinize bir daha yapisti mi cikmaz. cezanizi cekseydiniz belki cok daha farkli olabilirdi ama simdi sizi siyasiler kurtarsa dahi ilahi adaletin pencesinden kurtulamayacaksiniz. bir de yok sike sonrasi su kadar zarar gorduk, milyar dolar kaybettik, oyuncu gelmek istemiyor vs diye aglamayin. sikeden once de mehmet topuz, mamadou niang, issiar dia, sezer ozturkler parayi basmaktan baska birsey yapmadiniz. sezer bir onceki sezon sirf sizin macta oynamadi diye transfer olmadiysa ben de birsey bilmiyorum. mehmet topuz sureci tam bir komediydi zaten. hatirlayan bilir.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!