• 645
  bulduğum boş zamanda kulüplerin tarihçelerine bakarken fenerbahçe resmi sitesinde gördüğüm yazı ile şok oldum.

  https://i.hizliresim.com/UVnnqs.jpg

  galatasaray’ın kuruluşundan “ fransız mektebi takımı hüviyetini arkasına almış bir futbol kulübü” şeklinde bahsediyorlar. ne hakla ve ne cüretle 1481 yılında osmanlı padişahı 2. bayezıd tarafından kurulan, 1915 yılında çanakkale savaşı nedeniyle mezun veremeyen mekteb-i sultani’ye böyle bir yaklaştırma da bulunabildiler ?

  bunlar iyice çığırından çıktı. başarısızlıktan kudurduğu dönemlerde seviyeyi mahalle ağızına kadar getirdi. resmi sitelerinde bile holigan taraftar ağzıyla tarihçe yayınlıyorlar.

  ayrıca yukarıda paylaştığım metin de göreceğiniz gibi fenerbahçe bunlara göre osmanlı padişahı tarafından bile komploya maruz kalmış. beşiktaş ve galatasaray’ın kurulmasına izin verilirken fenerbahçe’nin kurulmasına izin verilmemişmiş. aslında fenerbahçe 1899 yılında kurulmuş ve ilk futbol kulübüymüş. ya bunlar kendini bulunmaz hint kumaşı flan mı zannediyor ? adamların egosu dünyayı biz yarattık seviyesine kadar gelmek üzere neredeyse. siz kimsiniz herkes size düşman olacak.

  galatasaray spor kulübü’nün bir an önce bu olayla ilgili çalışma yapması lazım. bunlar iyice sapıttı. tamamen çamur at izi kalsın politikası şeklinde çalışıyorlar. derhal bu konunun üzerine gidilmelidir.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!