• 208
    günden güne daha da tehlikeli olmaya başlayan foseptik. bilhassa ali koç'un fenerbahçe başkanı olmasıyla birlikte ana akım medyada ve sosyal medyada varlığı daha keskin bir biçimde hissedildi. sorun bu medyanın varlığı değil elbette, problem bu medyanın komple kin, nefret, öfke körükleyici bir tutumla insanları isyana teşvik etmesiyle, aksiyona çağırmasıyla alakalı. 12 numara'dan ahmet ercanlar'a, ferudun niğdelioğlu'na... birçok elemanı, üyesi belki de 6222 kapsamında suç işliyor (?) işin komik tarafı, bu tiplerden önce fenerbahçe kulübü başkanı ve semih özsoy ikilisi yeri geliyor insanları manipüle ve provoke ediyor.

    türk sporuna nefret tohumlarını eken adam aziz yıldırım'dır. muhakkak kapalı kapılar ardında beşiktaşlı, galatasaraylı, x sporlu isimler de birtakım (belki çokça) pisliklere bulaşmışlardır zamanında fakat münferit taraftarı, taraftar gruplarını, kitleleri işin içine dahil edip bu kalabalıkların asabiyet fitillerini göz önünde ateşleyen en has kişi yıldırım'dır. büyük zarar verdi türk sporuna, özellikle futbola. amma velakin son 1,5 yıldır görüyoruz ve yaşıyoruz ki yıldırım'ın yaptıkları koç'un eylemlerinin yanında yaz gecesi uykusunda insanı rahatsız eden sivrisinek vızıltısından halliceymiş.

    yarın 19 şubat 2020 ali koç basın toplantısı var. içeriğini az çok tahmin ediyoruz hepimiz. toplantı sonrası bilhassa sosyal medya eliyle pompalanacak olan nefret aurası da bittabi öngörülerimizde yerini aldı.

    fenerbahçe medyasının bazı figürleri hakkında hukuki zeminde gereken cezai süreç işletilmeli. işin ucu bombok bir yere çıkacak bu gidişle.