• 2017-2018 sezonunda, yanılmıyorsam 6 sezon sonra, euroleague'de f4'ün dışında kalan takım. ligde de uzun yıllar sonra normal sezonda 5 mağlubiyete ulaştılar ki henüz 4 hafta daha var maçların tamamlanmasına. geçen sezon bu zamanlar şaibeli bir şekilde takımın başına gelen fırat okul bütün sezon herkese ve herşeye bağırıp sık sık teknik faul almak dışında sürekli eleştirilen bir koç olmayı başardı. ayşe cora-tilbe şenyürek-esra ural-birsel vardarlı gibi ydü'den sonra ligin en kaliteli yerli rotasyonu üzerine aerial powers-dabovic-varemeyenka-sottana-plum gibi maliyetli ve güçlü bir yabancı rotasyonuna rağmen kuvvetle muhtemel bu sezonu da sıfır kupayla kapatacaklar. ligde kağıt üzerinde bir tık da olsa zayıf olduğu tek takım olan ydü'yü iki maçta da mağlup etmesine rağmen hatay-botaş-beşiktaş-çukurova-aski maçlarını kaybettiler ki bu takımların tamamı ilk 7 içinde yer alan takımlar.

  ligde bir ihtimal final görürler, euroleague'e son 8'de veda ettiler, kupaya da... kendi standartlarına göre rezil bir sezon geçirdikleri gerçek. ama buna rağmen önümüzdeki sezon da aynı bütçelere sahip olacakları bir gerçek.

  tıpkı entryde adı geçen isimleren rastgele iki tanesi kadromuzda olsa idi bu sezon çok çok farklı bir yerde olabileceğimiz gerçeği gibi...
 • son iki senedir inanılmaz kötü yönetilen, yakın geçmişte hakemlerle bir sürü şampiyonluğumuzu çalmış günahların takımı. angel'ı gönderip zellous'u almaları yani bir nevi attan inip eşeğe binmeleri, berbat koç roberto iniguez'den sonra daha kötüsünü bulmayı başarabilmeleri ve daha play-off devam ederken onu da kovmaları, şimdi de onca yeteneksiz basketbolcuları varken tutup nerdeyse tek istikrarlı skorer olan biba'yı kadro dışı bırakmış olmaları ile iyice tüy diktiler bana kalırsa. ne diyelim, daha da beter olsunlar...
 • 1987'den 2000 yılına kadar 13 sezonda 11 kere şampiyon olan, üzerine euroleague 1998-1999 sezonunda üçüncülüğü kazanan galatasaray kadın basketbol takımını durdurmak amacıyla 2000'li yılların başından itibaren ciddi ve genellikle türkiye standartlarının üzerinde yatırımlarla şahlandırılan takım. dökülen onca paraya, serinin özellikle galatasaray'ın tekrardan varolabildiği son 3-4 yıllık dönemine damga vuran ayak oyunlarına, türkiye bir kenara çoğu avrupa takımı için bile uçuk sayılabilecek bütçelere rağmen ne euroleague kupasını kazanan ilk türk takımı olabilmiş, ne de galatasaray'ın 9 yıllık serisinin bir benzerini çıkarabilmiştir. 2002-2003 sezonundaki botaş mucizesi ve de 2004-2005 sezonunda hala daha hatırlanan olayların gölge vurduğu son maçla belli olan beşiktaş serisi dışında 2001-2002'sezonundan 2012-2013 sezonuna kadar lig domine ederken bir eurocup bir de euroleague ikinciliğiyle yetinmek zorunda kalmıştır.

  aynı periyodda ikinci ligi dahi gören galatasaray ise 1 eurocup yarı finali, 1 de şampiyonluk görmüş; 2013-2014 sezonunda ise hem ligi alıp ezeli rakibini hem kendisine ait 9 yıl üst üste şampiyonluk serisinden etmiş, hem de euroleage woman kupasını alan ilk türk takımı olmak için 10 yılı aşkındır uğraşan takımın hayallerini final maçında yıkmayı bilmiştir.
 • yaklaşık 10 yıldır bir avrupa kupası getirsin diye para akıtılan takım. galatasaray'ın 2009 yılında gelen eurocup şampiyonluğu sonrası "euroleague'i kazanan ilk türk takımı olmak" şeklinde güncellenen(!) misyonu da 17 maç üst üste kazandıkları sezonun üçte biri bütçeyle kurulmuş galatasaray tarafından tokatlanarak son bulduktan sonra akıbeti tam anlamı ile muamma olmuştur.
 • koçları winnicki ile yolları ayırmışlar. biba'yı da aziz yıldırım kadro dışı bırakmış. seneye küçülmeye gidecekler. eldeki tüm yabancıları değiştirmeleri olası. yıllarca hakemlerle şampiyonluk çaldılar. ekrem memnun'a çare bulamadılar. bu sene de şampiyon olursak seneye onlar da bizim gibi küçük bütçelerle oynayacaklar. ama bizim başımızda ekrem hoca olacak. her şey iyiye gidiyor bizim için.

  yalnız tabi bizde seneye nevriye, şebnem ve sancho gibi oyuncuları kaybedeceğiz. yine de küçülmeleri bizi avantajlı kılacak.