• 5623
  26 temmuz 2021 günü gençlerbirliği ile oynadığı hazırlık maçını sangare, ozan, muhammed ve zajc’ın gölleriyle 4-0 kazanmış takım. bu maç ile bana kalırsa yeni sezonda 3’lü defans oynayacakları kesinleşti. 3-4-2-1 sisteminde pelkas ve irfan’ı aynı anda oynatabilirler gibi duruyor.

  o kadar dalga geçtiğimiz vitor perreira bile bir şeyler deniyor.
 • 5624
  3-4-2-1 oynaması mantıklı olan futbol takımı. ellerinde 7 stoper ve 8 orta saha oyuncusu var. üstelik orta saha oyuncuları gerçekten kaliteli. bu sistem de kanat oyuncusuna fazla ihtiyaç olmuyor. fenerbahçe’nin elinde eli ayağı düzgün 1 tane kanat oyuncusu bile yok.(sinan gümüş, osayi samuel, ferdi kadıoğlu)

  eğer 2 tane kanat transfer yapmak isteseler bu sefer orta saha ve stoperde ki oyuncuları elden çıkarmaları gerekecek ki bu durum da tekrardan hareketli bir transfer dönemi geçirmelerine olanak sağlayacak. ayrıca gerçekleşmesi beklenen iki bek ve santrafor transferleri de var. fenerbahçe’nin son üç sezon olduğu gibi oyuncu alıp eldekileri çıkarmak gibi bir lüksü yok.

  3-4-1-2 sisteminde elinde ki kaliteli orta sahaların dördünü birden sahaya atabilirler. vitor pereira elde ki malzeme ile bir şeyler yapmaya çalışıyor.

  olası fenerbahçe kadrosu ise şu şekilde ;

  altay
  tisserand-caulker-szalai
  transfer-gustavo-irfancan-transfer
  mesut-valencia-pelkas

  berke
  serdar-lemos-novak
  nazım-sosa-ozan-caner
  ferdi-samatta-mert

  göründüğü gibi iki kanat bek transferi ile kağıt üzerinde kadrolarını tamamlayabiliyorlar. eğer samatta’yı elden çıkarabilirlerse bir santrafor transferi daha yapabilirler. kağıt üstünde her şey güzel görünse de nesnel olarak sahaya dökebilecekler mi hep beraber göreceğiz. fatih terim ve sergen yalçın gibi rakipleri varken fazla ihtimal vermiyorum ama şampiyon olabilirlerse gerçekten büyük iş başarmış olacaklar.