• 5526
  karanlık 23 aralık 2020 fenerbahçe başakşehir maçından beri içimde bir şüphe..
  o dandik başkanları da sezon boyu "şampiyonluğumuzun habercisi" diye diye ortalıkta dolaştı zaten.
  yarıştan koptular kopuyorlar derken sürekli hakem-şans faktörüyle yarışta kaldılar. kaç tane ölüm kalım maçını atlattılar.

  acaba diyorum, acaba... hadi beşiktaş neyse de hiç hazır değilim bunların şampiyonluğuna.
 • 5528
  2020-21 sezonunda şampiyon olmaması gereken futbol takımı.

  sezona sevgi ve limit parolası ile başlayıp, hile ile transfer dönemlerini geçirdiler. sportif başarıları olmadığı ve haketmedikleri halde herkesten daha fazla harcama yapıp, daha güçlü kadro kurdular.

  ayrıca transferleri yaparken de, oyuncuları aldıkları türk takımlarına şampiyonluk bonusları eklediler. izlemek isteyenler fenerbahçe'nin kasımpaşa ve başakşehir ile yaptığı toplam 4 karşılamayı saniyesi saniyesine gözden geçirsin.
  beşiktaş, hatayspor'a 7 attığında ve medya tarafından şampiyon ilan edildiğinde birkaç haber sitesinde fenerbahçe'nin ödemekten kurtulduğu şampiyonluk bonuslarından kâr diye bahsediliyordu. ve bilin bakalım o bonuslarda kim var. evet sivasspor'dan bedelsiz aldıkları mert hakan için, eğer sezon sonunda şampiyon olursak 500 bin euro sivasspor'a ödeme yapılacağı itiraf edildi.
  ama sponsorluk ama el altından, bu paranın yatacağına kalıbımı basarım. bu şartlar altında sivasspor'dan ne beklemeliyiz? başakşehir ve kasımpaşa tiyatrosunun devamı gelir mi? açıkçası tek karşı ihtimal rıza çalımbay'ın beşiktaş efsanesi olması, sivasspor başkanı fenerbahçe'ye yenilmek için kadir gecesinde bile dua etmiştir.

  sezon başından beri en tepeden en tırnağa fenerbahçe yöneticisi kadrosu yaptıkları salak saçma açıklamalar ile sezonu zehir etmiştir. yok harvard'mı falan geçin bunları, baba parası sadece bu. kesin ali koç'tan daha zekiyimdir, profil fotosu bile yok :)

  yine sezon başından beri unutulmaz hakem performansları var, fenerbahçe aleyhine o kadar hata yapılmıyor ki bir ofsayt çizgilerinde hata arayacak kadar aşağılık seviyeye geldiler. bu kadar şeyi izleyip, bunlara şahit olmak bir türk vatandaşı olarak beni üzüyor. çaldığı düdüklerden hakemin ciğerini anlarım ben. türk hakemlerinin ciğeri beş para etmiyor işte.

  federasyon başkanı, tahkim, pfdk bunların hepsi de fenerbahçe'si için mücadele etti. fb'nin oynatacak oyuncusu kalmadığında cezalı durumdaki mert hakan'ın cezasını kaldırdı ya bunlar. neler neler yaşandı da tek bir fenerli ceza almadı. sizin sağladığınız adalet yerin dibine batsın !

  kendilerine hayalî düşman yaratıp, yayıncı kuruluş ile amaçsız bir kavgaya tutuştular. büyük ihtimalle yayıncı kuruluş da bu ülkeyi terkedecek, ne umutlarla gelip ne buldu adamlar. hani ali koç'un parası herkesten daha fazla ya. bir camianın ülkeye tek faydası olmaz mı?

  sezon boyunca galatasaray camiasını bir bütün olarak teröristlik ile suçladılar, hem de resmi kanallardan ve kulüplerini temsil eden kişiler ile bunu yaptılar.
  ama şuanki teknik direktörlerinin futbol imamı olduğunu inkar edecek kadar da zavallılar. bu çaylak direktörün yaptığı ırkçılık, şike ve ahlaksızlıklara değinmiyorum bile, hani saha dışında çok efendi ya.

  yıllarca hasan şaş'ın yardımcı teknik direktörlüğü konusunda karalama çalışmaları yapıldı. şimdi bakıyorum fb'nin kulübesine volkan demirel, selçuk şahin, emre b.
  kusura bakmayın da bu kadar karakter yoksunu adamı anca bu kadar bir araya getirebilirler.
  yine bu teknik heyetin bir yansıması olarak fenerbahçe'li oyunculara sahada dikkatlice bakın. hepsi birer emek hırsızına dönüştü. ben bunları yazarken valencia ceza sahası içinde kendini yere atma çalışması yapıyordur.

  bir sözüm de sezon boyunca yandaş algılar yapan medyaya. bizim ülke para karşılığında kalemini satma konusunda da bir marka olma yolunda ilerliyor. allah rızası için haysiyeti şerefi olmayan kimseler gazetecilik, yorumculuk yapmasın. tüm bunların sonucu nefret empoze edilmiş bir toplum ortaya çıkıyor.

  sözün özü, bu kirli zihniyetin şampiyon olmaması gerekiyor. hatta bunları türk futbolundan kazıyıp atmak gerekiyor. allah'ın da bir adaleti olduğuna inanıyorum.
 • 5534
  ersun, erol, emre hiç fark etmez bu takımın başına hangi hoca gelirse gelsin ilk haftalarında takımdaki kardeşlik ortamından, hocanın yaptığı taktiksel devrimden vs bahsediliyor. hoca her oyuncuyla görüşüp fikirlerini alıyor adeta bir halatı beraber çekenlerin takımı oluyorlar. ancak birkaç hafta sonra bunun şişirme olduğu ortaya çıkıyor.

  bir türlü akıllanmadılar. bize 2013'te fatih terim gittikten sonra bir kamyon hoca geldi. cesare prandelli * dışında herkese ilk gelişinde olumsuz bakıldı. fenerbahçeliler ersun yanal'ın fb'de yaptığını yapıp üstüne 2 kupa daha alan hamza hoca, şl grubundan çıkarıp türkiye kupası alan mancini, takımda revizyon yapıp şampiyon kadroyu kuran igor tudor'u eleştirdiğimiz kadar herhangi bir hocalarını eleştirseler daha iyi olacak farkında değiller.

  neyse böyle devam. "emre hoca" erol bulut'un takımını çok yükseltti, oyunda fark yok hala duran top / karambol golleriyle kazanıyorlar ama olsun önemli değil..

  edit: ayrıca kim olduklarından bağımsız, attığı gollerin yarısı duran topla gelen takım da şampiyon olmasın bir zahmet. duran topu iyi kullanmak var, sadece duran topa bağımlı olmak var.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!