• 5106
  bir vedat muriqi satışı yaptılar diye -o da şaibelerle dolu- aç gibi dünyanın bütün futbolcularını transfer etmek için saldıran kulüp.

  nihat ağabeyleri görmezden gelebilir ama bunların seneye avrupa kupalarında yer alabileceklerine ihtimal vermiyorum. hâli hazırda zaten bildiğim kadarıyla uefa'dan para cezası aldılar, ozan tufan'ın ingiltere'ye satışını da el altından 30 milyon pound olarak falan göstermezlerse işleri zor.
 • 5107
  https://twitter.com/.../1350399808570318849

  mesut özil'i seneliği 5 milyon euro'dan bünyesine katmış futbol takımı. dün de macar milli takımının stoperini, iskoçya ve ingiltere'den talipleri olan genç bir kanat oyuncusunun transferini açıkladılar.

  benim merak ettiğim şey hali hazırda yaz transfer dönemi 18 futbolcuya o kadar bonservis, maaş, imza parası falan ödemişken hala daha limite takılmadan devre arası nasıl bu kadar rahat transfer yapmaya devam ediyorlar. üstelik sosa, gustavo, tisserand, samatta gibi gayet dolgun sözleşmeye sahip adamların hiçbirinin sözleşmesini fesih etmeden. ozan falan da satılmış değil.

  ya isterlerse bir 20 tane daha alsınlar mesele değil de, bu "limit" denilen şey bir tek galatasaray'ın mı elini kolunu bağlıyor.
 • 5109
  ffp konusunda artıda oldukları için ceza almayacak takım. maaş bütçesini de aştıklarını sanmıyorum. evet o futbolcuları o fiyatlara almaları zor ama fazlasını ali koç el altından veriyordur. sonuçta resmi rakamlarda bir aşma söz konusu olmuyor. tff limitini 2 kere aşmışlar şimdiye kadar ama uefa ondan dolayı ceza vermez herhalde. tff zaten bunlara ceza vermiyor. yani ceza almazlar.

  bizim yapacağımız şey şampiyon olmak. yoksa böyle geniş imkanları olan takımla mücadele etmemiz zor olur. şampiyon olursak güçsüzleşirler.
 • 5110
  ali koç'un efsane bir hibe yapmadığı durumda kendilerini çok zor günler beklediğini düşündüğüm futbol takımı.

  şampiyon bile olsalar avrupa gelirlerinden mahrum olacak şekilde ceza almaları çok olası, türkiye gibi limitless diyerek işin içinde çıkabileceklerini pek zannetmiyorum.

  ali koç'un amacı transferle takımı şampiyon yaparak benden sonraki ne yaparsa yapsın mantığıyla para harcamak sanırsam. baya ünal aysal kafası, gerçi ünal aysal'ın elinde fatih terim vardı.
 • 5112
  bu sene resmen "all in" yapmis durumdalar. hata kaza sampiyon olamazlarsa bu buhrandan cikmalari imkansiz. resmen 6 ay icinde takima 20 kusur adam alindi. bunlarin bir cogu ciddi maas yukune sahip oyuncular. sanssizliklarina gelirsek her sene 2 takim arasinda donen sampiyonluk yarisi bu sene 3 buyuklerin tamamini iceriyor. bu da sampiyonluk yarisinin psikolojik stresinin de katlanmasi demek. en buyuk sansimiz yine yeni yeniden fatih terim. 30 yildir tekbik direktorlukte her turlu baskiyi yasamis biri olarak takimini yeterliligi sorgulanacak bir kadroya ragmen hala zirvede tutabiliyor. diger takimlar ise her an kirilabilir. erol bulutun 3 maglubiyet daha yasamasi durumunsa yasayacagi baskiyi camia olarak kaldirabilecekler mi hep beraber gorecegiz.

  4. yildizi bu sene takarlarsa onumuzdeki 2 3 sene en buyuk rakibimiz olacaklardir. ancak yinr tokezlerlerse bu sefer ali kocun cuzdani bile bu takimi dustukleri bataktan kurtaramaz.
 • 5113
  mesut özil gibi önemli bir ismi bünyesine katmıştır.

  belki yeni yetmeler bilmez ama biz çok baskın fenerbahçe kadroları gördük. mesut elbette büyük isim ama anelka'nın da kendisinden aşağı kalır bir yanı yoktu. fakat sezon sonu "kalk appi kalk allah'ın dediği olur." diyerek sahadan topluyorlardı oyuncularını. bunu da tek ön libero saidou ile başardık. futbol sahada oynanır, bu denklemde kağıt üzerindeki kadro kalitesinden fazlası yatar. mesut nasıl bir karakter bilmiyorum ama sorun çıkartırsa onu yönetebilecek bir idare de yok kendilerinde.
  bugüne kadar yaşadıklarımız yeterince örnek teşkil ediyor, bir daha yaşayıp, görelim.