• 4059
    basin ,federasyon, şirketler, saray v.b kim olursa olsun gerideki dortluye bir stoper bir bek almadiklari sürece cok fazla puan kaybi yaşarlar. öncelikle klasik ersun yanal taktigi ile oynuyorlar. savunmada rakip atağa kalkacağı zaman faulle durdur. (bkz: 19 agustos fenerbahçe gazisehir gaziantep maci)nda aslında gaziantepspor yeteri kadar kontratak da yakaladi. ama ileri ucu o kadar kötüydü ki bunu fırsata çeviremedi. rodellega ya da yatabere olur baska herhangi bir anadolu takimi forveti o pozisyonlarda öyle sacma tercih kullanmazlardi. dediğim gibi vurgulayarak tekrar da söylüyorum defans hatlari cok kötü kalelerine bugün sut gelmemis olabilir ama gelen her atagin tehlikeli olma ihtimali var. ileri dörtluleri ise güzel bastibacak emreyi de o bölgede düşünürsek 5 oyunculari iyi durumda. ama bastibacak ekim ayindan sonraki maclarda bu kadar yüksek efor sarf edemez. muriqi de herhalde böyle olağanüstü güzel goller atamaz. transfer yapmadiklari takdirde ilk yari sonunda aramizda en az 2 maçlık puan farkimiz olacaktır.
  • 4060
    iki sene önce galatasaray futbol takımı ' nın sezona başlangıç haline benzetmekteyim. futbolcu kalitesi vs. olaylarına girmeyeceğim, malumunuz bireysel kabiliyetten ziyade önemli olan takım olabilmek ve birlikte açıkları kapatıp hareket etmektir. sözlük genelinin aksine kendimizi dev aynasında görüp onları küçümsemeyeceğim, zira bildiğim bir şey var ise adamların iyice dip yaptığı ve başka seçeneklerinin kalmadığıdır. hal böyle olunca daha tehlikeli olabilme durumları var.

    adamlar bilmem kaç yıl sonra liderlik koltuğuna oturunca şampiyon olmuş gibi seviniyor, biz ise kazandığımız kupanın sevincini yaşamadan farklı fantezilere dalıyoruz.

    işin özü adamların camiasında açlık, bizimkinde ise tokluk söz konusu. malum takımın oynadığı oyundan ziyade bizim oynamadığımız oyuna odaklanmamız gerekiyor. rakibi öyle güzel inceleyip açıklarını rahatlıkla söyleyebiliyoruz, ama aynısını bizim takıma yaptığımız zaman linç ediliyoruz.

    2019 / 2020 sezonunu ikinci olarak bitireceklerini düşündüğüm suyun karşı tarafının hiç hazzetmediğim camiasının futbol takımı.
  • 4061
    birkaç konuda değinmek istediğim futbol takımı.

    1) 2019-2020 sezonu formaları tezek gibi olmuş. farklı bir şey yapayım derken tezek gibi bir şey yapmışlar.

    2) rodrigues'e fenerbahçe forması hiç yakışmamış. antipatik duruyor.

    3) sezona 3 penaltı ile girmeleri* nasıl bir sezon geçireceğimizin sinyalini vermiştir. sezon boyunca kollanacaklar ama yetecek mi, garanti değil.

    4) falcao gelirse hakem makem dinlemez gollerini yazar. en az 20 diyorum, o da en az.

    5) merak etmeyin renkdaşlar, yine şampiyon olacağız!
  • 4062
    19 ağustos 2019 fenerbahçe gazişehir gaziantep maçı nda, iç sahada baskılı bir atmosfer altında henüz yeni kurulmuş ve 3-5-2 gibi zor bir sistemi, çok da teknik olmayan oyuncularla oynamaya çalışan rakibini 5-0 yenen futbol takımı.

    klasik bir ersun yanal takımı olarak rakibi fiziksel olarak ezerek ilerlediler bu maç özelinde.

    bu noktada kendilerinin üzerine düşmesi gereken 3 önemli nokta var bence;

    1- anadolu kulüpleri form ve kondisyon olarak yukarıya çıkınca bu denli baskın oyun oynayabilecekler mi?
    2- fiziksel olarak çok yıpratıcı olan bu oyunu 34 hafta oynamak için yeterli kadro derinliğine ve oyuncu atletizmine sahipler mi?
    3- taraftarı arkalarına almadıkları deplasman maçlarda bu coşkuyla oynayabilecekler mi?

    sumudica’nın kayserispor’unun 2017-2018 sezonuna çok kötü başlayıp sonradan toparlandığını; yani gazişehir’in de aslında fizik olarak beklenenin altında olduğunu da not düşmek gerekir.
  • 4063
    bana da 2017-2018 galatasaray sezon başlangıcını hatırlatmıştır. kötü giden sezonlardan sonra iç sahada iştahlı bir başlangıç. en azından hava yakalatmıştır.

    evet gazişehir zayıftı, net küme düşecek bir takım. ama denizli çok mu iyi takımdı? biz de 5’lemesek de 2-3’leseydik. rakibe bok atmaya gerek yok bu sene kapışacağız belli. kendi gücünü bileceksin, ama rakibininkini daha iyi bileceksin. biz daha güçlü olabiliriz ama bunlar da boş değil kafayı kullanmazsak gafil avlanırız. üstelik başarıya da oldukça açlar.

    dua edelim haftaya başakşehir yensin. 3/3 ile başlarlarsa ki iki maç başakşehir ve trabzon o zaman çok sağlam hava yakalarlar inşallah öyle olmaz.
  • 4065
    bu sene rakip olacaklarini dusunuyordum, yuksek motivasyon, haftada bir mac yapacak olmalari, hasbelkader lige uygun on taraf oyunculari ve bariz hakem destegiyle bunun gerceklesecegi daha da netlesti.

    takimimizin yuksek motive ve konsantre olmasi lazim, bu sene gecen senelerde oldugu gibi edilgen bir sampiyonluk senesi degil, rakip basaksehir degil artik cunku. ozellikle avrupa dönüslerinde kalite farkini ortaya koyarak onumuze geleni yenmeliyiz, deplasmanlar cok belirleyici olacak. bu sene rakipleri ve hakemleri ust uste koyma senesi renkttaslar, en az fenerbahce kadar istemeliyiz ligi.
  • 4067
    bu senenin başakşehir spor kulübü kendileridir.
    yazılı görsel yayın organları dahil tüm kurumlar kendileri şampiyon olsun diye çabalayacakları konusunda hiç şüphem yok.
    neden? (bkz: fark açılmasın)

    ama bu durumlar her zaman fenerin ayağına dolanır, yılmaz vural gibi tökezler düşerler. yani daha zevkli.
    aziz yıldırım bunu öğrendi, ali koç'da yakında öğrenir, öğrenene kadar çok güleceğiz.