• 3975
  bu sene uefa avrupa ligine katılamayacak olması beni üzmesede sevindirmeyecek takımdır. biz şampiyonlar liginde üst düzey takımlarla yıpranırken kendileri televizyon başında çekirdek kola yapacaklardır. avrupa ilginin maddi olarak hiçbir getirisi yok. kendileri de kupayı alacak kapasitede asla değiller zaten. o yüzden avrupa liginde saçma bir kurayla avrupa’nın saçma şehirlerinde her perşembe maç yapmaları bizim işimize gelirdi.
 • 3976
  bu sezonki kadro yapılanmaları bana bizim 2016-2017 sezonu yapılandırmasını hatırlatan takım. çok benziyor.

  bizim takım o sezon sempatik kendi halinde bir takımken aynı zamanda çok kırılgandı. ilk 7 haftayı namaglup ve 17 puanla geçen takım ilk mağlubiyetiyle beraber götü başı dağıtmış bir daha da toparlayamamıştı. fener de öyle olacaktır büyük ihtimal. üst üste 2 maçlık puan kaybından sonra yine ilk 5'in dışında görürler kendilerini. şu ana kadar ki transferleri kruse hariç hep belli sistem dahilinde katkı verecek adamlar. kruse kalitesiyle bir şeyler yapacaktır ama bizim sneijder ve podolski bile o dönem ne yapsalar takımı toplayamamislardi.
 • 3978
  kjaer'i alacaklarini dusunuyorum. bence bu sezon top 2'de olacaklardir. basaksehir dagildi, besiktas'in da ortada eksigi cok fazla ve takviyesi yok. avci'nin büyük camiada ne yapacagi da soru isareti. trabzon belki sürpriz yapar ancak onlar da bence yusuf/abdulkadir'den birini satacaklar bu mali kosullarda.

  ciddiye almamiz gereken rakiptir, eminim hoca da boyle dusunuyordur. en azindan bu sene gecen seneki gibi anadolu deplasmanlarinda rezil olmazlar, kruse-garry-moses en onde vedat sayesinde is yapacaktir. kucumsememek lazim.
 • 3979
  takimin iskeleti olarak ifade edebilecegimiz kaleci, stoper, orta saha ve forvetleri net olmayan takımdır. önümüzdeki günlerde stoper ve orta saha transferlerini yaparak kadrolarini guncellemeleri kaçınılmazdır. yine de yapacaklari transferlere rağmen ben kendilerinin yarışta olma ihtimalini zayif görüyorum. kadro kalitesi olarak sampiyonlukta yarisma ihtimali olan diğer takimlara göre defansif yönden daha ekside başlayacaklar. hücum hatlari ise muric, garry ve kruise arasinda sağlanacak uyuma bağlı. bu hücum hattinin performansı ise tamemen murice bagli olarak degiskenlik gösterecektir. hücumsal olarak ben sorun yasayacaklarini düşünmüyorum. bir sekilde pozisyona girerek gol bulacaklardir. asil sıkıntıları defansif yönden kendini gösterecektir. sezon boyunca karşılıklı gollerin bol olduğu maçlarının olacağini düşünüyorum. arenaya gelecekleri hafta zaten akibetleri belli olacaktır.