• 3971
  2019-20 sezonuna bir önceki sezondan daha kötü hazırlanan takım. kruse dışında tartışmasız bir adamları yok ki kruse bile şüpheli bence. orta sahası komple sakat ve vasat adamlarla dolu. kale ankaragücü kalecisi, harun ve malum sneijder mağduru. mehmet topal bence önemliydi bunlar için. moses kendi taraftarlarınca bile hayal kırıklığı ilan edildi. sağ bekta isla-dirar görmeyeli cafu olmadılar sanırım. skertel de gitti gibi. serdar aziz sadık'ın yedeği. elden düşen eskilerimize yöneldiler. ersun yanal'ın etkisinin olduğunu sanmıyorum, hele emre'nin dönüşü sonrası. şu anki kadroları ve transfer yönelimleriyle iflah olmaz bunlar.
 • 3975
  bu takımın bugüne kadar yaptığı tüm transferler ilk basın açıklamasında “türkiye’nin en büyüğüne geldim, fenerbahçe şöyle büyük böyle büyük, taraftar daha da büyük, galatasaray’a gol atarak gerçek fenerbahçeli olacağım vb.” şeyler söylüyorlar. acaba açıklamadan önce “bak şöyle şöyle de” mi diyorlar diye düşünüyorum.
  mesela bize gelen transferlerde ise istisnalar olmak üzere genellikle daha alçak gönüllü açıklamalar çıkıyor. fenerbahçe sorulduğunda ise öneminin farkındayım gibi cevaplar geliyor ama hiç gerçek galatasaraylı olacağım gibi cevaplar duymuyorum.
  tamamen pr odaklı, algı odaklı, taraftarın gazını almak odaklı ve yine siz hepiniz ben tek demek amaçlı yapılan saçma söylemler olarak görüyorum. işin daha da kötüsü fenerbahçe taraftarının bu çok hoşuna gidiyor.
  şahsi olarak söylemem gerekirse bir transferimiz o şekilde konuşsa itici, yapmacık ve vizyonsuz gelir bana. inşallah öyle açıklamaları istisnalar dışında çok görmeyiz.