• 3942
  süper lig 2018-2019 sezonunu 6. sırada bitiren takım.

  medyada her yerde "fener bilmem kimle anlaştı", "bilmem kim fenerbahçe'de", "fener paket transferler yapıyor" diye haberler yapılıyor da kimse de demiyor ki hangi parayla amk?

  ay sonunda beklenen bir ceza var ki sattığın kadar al devam ederse sıçtığının resmidir. eljif dışında, o da en kral 10 milyon euro olsun hadi, satacak adamın yok.

  11 tane oyuncunun sözleşmesi bitmiş. hepsi kaçar gibi gitti. bir oyuncu almak istesen bunlardan birini aradığı an geçmiş olsun. ya alamazsın ya normalden fazlaya mal olur.

  ihtiyac da bir değil iki değil bu arada. kaleci almak istiyorsun, sol bek istiyorsun, stoper almaya mecbursun, taraftar daha bugün ıslıkladı topal'ın yerine birini alacaksın, eljif'i satacaksın, ekici'ye de güven olmaz bir orta saha alacaksın. valbuena kaçtı, ayew takımına döndü. moses her an conte'nin inter'ine kapağı atabilir, en az 2 tane kanat almak zorundasın. soldado kaçar başka da forvetin zaten yok. 2 tane de oraya adam almalısın.

  aziz yıldırım'ın da dediği gibi "neyle alacaksın kardeşim neyle. çık burada anlat."
 • 3943
  su gunku kadrolardan, sozlesmesi biten oyuncular gittikten sonra kalanlara, gelecek sene icin bizden daha fazla garantl maas odeyecek takimdir.

  biz maaslar fazla diyoruz da, adamlarin 4. kalecisi 2 milyon euro aliyor. bugun itibariyle ettigi sms sayisini hesapmak gerekirse, televizyon kampanyalarina gelenin yuzde 70i felan.

  eldeki tum ortahasa oyuncularindan, 3 takima ortasaha dizilir. ama hepsini ust uste koysan para etmiyolar.
 • 3944
  galatasaray'ı, adnan polat - adnan sezgin dönemi'nde krize sokan sendromu yaşamakta olan takım. üst düzey bir oyuncuya para bağlamaktansa, aynı maliyeti orta ve düşük sınıf kalitedeki oyunculara harcayıp, sonuçta performans alamıyorlar.

  sadık ve serdar aziz'i aldılar, ortalama üç milyon euro maaş ödüyorlar ancak ikisinin performansı bir skrtel etmiyor. bir skrtel eden skrtel'in de sözleşmesi bitmiş ve de zaten yaşı kemale ermiş.

  jailson geldi, zajc'ı aldılar, topal var, mehmet ekici kadroda, tolgay'ı getirdiler, ciğerci kenarda, benzia çürüdü, ferdi kül oldu... dünya kadar para harcadılar bu adamlara ama hepsini toplasan bir fernando, bir belhanda performansı veremiyor ki galatasaray elindeki iyi oyuncuların bile daha iyilerini arıyor şu an. (belki fernando - belhanda satılacak, ndiaye kiralanmayacak)

  harun'u, berke'yi aldılar, volkan - kameni'ye maaş ödediler şimdi de mert günok'u almaya çalışıyorlarmış; aynı tas aynı hamam. forvet bölgesine boşa akıttıkları milyonları saymıyorum bile...

  sözün özü, polat'ın sezgin inadı başkanlığının sonunu getirmişti; ali koç'un da comolli inadı ve yanal işbilmezliği, hem koç'un kariyerini, hem de fenerbahçe'nin tüm kaynaklarını tüketecek gibi gözüküyor.