• 3870
  şu takıma karşı 10 kişi galip gelemememize hala sinir olan bir ben miyim? hem şampiyonluk şansımız çok üst seviyede olacaktı, hem de seri seri diye zırvaladıkları muhabbetlerinden kurtulacaktık. alanya bile adamları sahasına hapsetti. oyuncuları küme düşme mücadelesinde başarılar diledi. 10 kişi kalmış takım ve bizim elimiz ayağımıza dolaştı. top çevirip durduk.
 • 3871
  her sene gereksiz bir sürü çöpü kadrosuna katan takım. ciddi anlamda kadro planlaması yapmayı bilmiyorlar. o arada kalmışlık ve panik haliyle yaptıkları hiçbir transfer de işe yaramıyor.

  sadece 2018-2019 sezonu başındaki kaleci transferi olayı kulübün bu konuda özeti.

  kameni var sözleşmeli ama oynatmayacaklardı, belki 3. kaleci yaparız diye düşündüler sanırım. sonra altınordu'dan çok doğru işle berke özer'i aldılar. volkan demirel kadro dışıydı. berke'ye de güvenip kaleyi veremediler. harun'u aldılar son dakika, volkan affedildi ve bir anda ellerinde 4 tane as kaleci adayı ama toplasan bir muslera etmeyecek bir kalite eksiği oluştu.

  biz ise yıllık 3,85 m euroya fener'in maliyetinin daha altında top class veya bir tık altı kalitede bir isimle(fernando muslera) yıllardır kafamız rahat yaşıyoruz. bazı dönemler formsuzluk oluyor ama kalite eksiği hiç olmadı.

  devre arasındaki serdar, sadık, tolgay, zajc gibi transferlere ise sadece vizyon denir herhalde.

  18-19 bitince bu parasızlıkta bakalım yeni sezon kadrosunu nasıl oluşturacaklar? ciddi bir ffp sıkıntısı da varken nasıl yatırım yapacaklar. kimler arabistan'a, katar'a hangi fahiş fiyatlara satılacak(!) bakalım?

  (bkz: beter ol)
 • 3875
  bu sezon küme düşmeseler bile önümüzdeki senelerde işleri yine çok ama çok zor. bir kere meteliğe kurşun atıyolar. takımı komple yenilemeleri lazım. hem de her mevkide. en az 10 tane oyuncu almaları lazım. hangi para ile?
  bunlar daha iyi günleri gibi. toparlanmaları imkansız gibi bu saatten sonra.
  zaten bir takım düşünün tek amaçları galatasaray olsun, bu vizyonla bu kadar.
 • 3876
  beşiktaş'ın feda yapılanması gibi bir dönem geçirmeden şampiyonluğa oynamaları çok zor. moses, ayew, slimani kiralık olduğu için gidecek. ellerinde kalan forvetler 33'lük soldado ve cüssesi dışında hiçbir meziyeti olmayan frey. oyuncu almak isteseler sattığın kadar al kuralından ötürü o da zor. üstelik bu sene de ffp'ye uymadıkları için ceza yemeleri kuvvetle muhtemel. üstelik kendilerini tüm bu kısır döngüden çıkarabilecek tek şey de şampiyonlar ligi geliri. ama ona ulaşmanın yolu da süper lig şampiyonluğundan geçiyor.

  ciddi manada önümüzdeki en az 3-4 sezonları çöp. daha da beter olmalarını sabırsızlıkla ve büyük bir heyecanla bekliyorum.
 • 3877
  ekonomik olarak iki büyük handikapı olan takım. ilki ligin dibinde oldukları için avrupa’dan uzak kalmaları + yayın gelirinden görece az pay almaları. ikincisi ise ellerinde satacak değerde oyuncunun bulunmaması. en az 2 3 sezon, bazı oyunculardan mucizevi çıkışlar gerçekleşmezse, toparlanmaları çok zor. bu süreçte bjk ve başak’ı kollayarak ligi domine etmeliyiz.
 • 3878
  2018-2019 sezon başı transfer döneminde galatasaray sözlükte transfer politikası çokça beğenilen bir futbol takımıydı.
  şöyle gençleşiyorlar, böyle dinamik takım oldular, sistemleri oturursa 5 yıl kupa göstermezler rakiplere, teknik direktörleri tam bir sistem dehası falan deniyordu.
  öyle aklıma geldi sadece.