• 3840
  türkiye'nin açık ara en loser takımıdır. zamanında kaideyi taciz eden istisna'nın açıkladığı adnan polat ile aziz yıldırım arasındaki konuşmadan tutun da, yeni başkanlarının avrupa'yı kaybetmek pahasına ffp'yi delmesine ve berabere kaldıkları 14 nisan 2019 fenerbahçe - galatasaray maçı sonrasındaki coşkulu sevinç gösterilerine kadar.

  hayır gerçekten merak ediyorum bir takım 13. olarak girdiği haftayı 14. olarak kapatmasına rağmen nasıl böyle sevinebilir. ne diyebilirim ki. benim takımım gerekirse küme düşsün ama biz bu durumlara düşmeyelim yeter. düşmeyiz de zaten.

  https://twitter.com/.../1117512004774891520
 • 3841
  ''büyük takımlar aldıkları kupalarla, küçük takımlar büyük takımları yenmeleriyle övünürler...'' özlü sözünü 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı'nda aldığı sonuçla çılgınlar gibi sevinmelerinden dolayı bu güzel sözü bana yeniden yorumlama gereği duyduran küçük takım.

  ''büyük takımlar aldıkları kupalarla, küçük takımlar büyük takımlarla berabere kalmalarıyla övünürler...''
 • 3842
  seneye kaleci almaları gerekiyor mu? evet.
  seneye sağ bek almaları gerekiyor mu? evet.
  seneye sol bek almaları gerekiyor mu? evet.
  seneye ön libero almaları gerekiyor mu? evet.
  seneye sağ kanat almaları gerekiyor mu? evet.
  seneye sol kanat almaları gerekiyor mu? evet.
  seneye forvet almaları gerekiyor mu? evet.
  para var mı? yok
  transfer yapacak düzgün ekip var mı? yok

  biz bu durumda olsak biz de ağlardık. :'(
 • 3843
  2018-2019 sezonunun son 6 haftasına düşme hattının 5 puan üstünde giren takım. 29. haftaki alanya maçına topal, ekici ve soldado'dan yoksun çıkacaklar. zaten 14 deplasmandan 1 galibiyet almış bir takımın böylesine sert bir deplasmandan puan çıkarması bile bana göre zor. sonraki hafta içerde trabzon ile oynayacaklar. ben o maçı da 1 tık trabzon'a yakın görüyorum. sonra da ligin en golcü takımlarından kasımpaşa deplasmanı.

  hasılı son 3 haftaya düşme korkusunu iliklerine kadar hissederek girmeleri çok muhtemel.

  o zaman göreceğiz, evinde aldığı beraberliği kutlayan taraftar ne yapacak.
 • 3844
  (bkz: #2544517)

  durumu güncellersek, ligin 28. haftası bulunurken sadece 33 puanı bulunan, ezeli rakibi galatasaray'dan 23, lider başakşehir'den 28 puan geride, şampiyonluğa matematiksel olarak daha 25. haftada havlu atmış, türkiye kupası'ndan ocak ayında * elenmiş, avrupa ligi'nden de ilk turda elenmiş, halihazırda da 5 sezondur 3 majör yerel kupadan * birini bile müzesine götürememiş, son 8 sezonda sadece 1 şampiyonluğu olan, 117 haftadır süper lig'de lider olamayan * ve bu puan farklarıyla en az 6 hafta daha liderlikten uzak kalması kesinleşen, şampiyonlar ligi'ne de en son 2008-2009 sezonu'nda katılmış, o günden bu yana tek bir şampiyonlar ligi grup maçı bile oynayamamış, yani halihazırda şampiyonlar ligi'ne üst üste 10 sezondur katılamayan ve üst üste 11. sezonda da katılamayacağı matematiksel olarak kesinleşmiş (şu an 2. sırada olan galatasaray ile puan farkı 23 puan, kaldı 6 hafta) eski günlerini mumla arayan bir futbol takımı.

  ve bu takım hala kadıköy'de derbi kaybetmedim diye rakiplerine gönderme yapacak avuntuyu ve hakem şikayetlerine 'ağlamayın' imalı paylaşımları yapacak ar duygusunu kendinde bulabiliyor. yukardaki tablo benim veya bir başkasının hüsnükuruntusu değil, fenerbahçe'nin şu an içinde bulunduğu vahim tablodur. bu tablodan rahatsız olmayıp galatasaray'a 20 sezondur evimizde maç kaybetmiyoruz diyebiliyorlarsa bırakın desinler, bizim işimize gelir. bununla avunmaya devam etsinler. madem önemli olan kupalar başarılar şampiyonluklar diyoruz o zaman biz de ona göre hareket etmeliyiz. benim hiç umrumda değil şahsen. mayıs 2019'da şampiyonluk farkı 3 olduğunda göreceğiz onların bu ağlamayın laflarını.