• 3414
  kadroyu gençleştirme olayına çok yanlış yerden giren takım. genç futbolcu oynatmak, transfer etmek, yetiştirmek güzel şey fakat bu düşünce fetişizm boyutunda olunca ters tepip zarar veriyor.

  fernandao (hatta ek olarak oynatılmayan soldado) <-> frey
  giuliano <-> benzia
  josef <-> jailson
  neto <-> reyes

  şu isimlerden hangisi gidenlerden daha iyi kumaş. belki benzia ki o da belki. ayew'le slimani bu gruba dahil değil zira ikisi de 28+ topçular.

  kuzenlerimden biri fanatik fenerbahçeli. fenerbahçe yaz transfer döneminde barış'ı, berke'yi, ferdi'yi vs. transfer ettiğinde benim alık kuzenim bu elemanların ilk 11'e dahil olacağını, en azından 2'sinin ilk 11'in düzenli parçalarından olacaklarını sanmıştı, bu konuda da oldukça iddialıydı, "gençleşme böyle olur, öyle yasin'i gönderip muğdat'ı almakla olmaz" buyurmuştu. kaan abicim, sana sesleniyorum!

  http://gss.gs/k1t :(

  takım sporlarında daima geçerli olan yazısız bir kaide vardır; en iyi takım, genç ve tecrübeli oyuncuların harmanlanmış haliyle kurulmuş olan takımdır. takımı gençleştirmek başka, takımı kalitesizleştirmek, yetersizleştirmek başka. fenerbahçe'nin yapmak istediği şey ilkiydi ama yaptığı şey ikincisi oldu.

  bravo beyler, oynayın devam.

  https://youtu.be/rwomRkQ1dqM
 • 3415
  fenerbahçe futbol takımından kimi transfer etmek istersiniz diye sorsalar, bu sorunun cevabı olarak josef de souza derdim. şu an ki kaotik düzende ne philip cocu bir şeyler yapabilir nede oyuncular. ha bizce sıkıntı var mı? elbet yok, böyle devam. zaten giden çok oyuncu yok, ama tonla gelen futbolcu var. sonuç olarak ise fenerbahçe futbol takımı sezon başından daha kalitesiz durumdadır.

  yaz transfer döneminde yaptıkları transferler içinde bir tek slimani elle tutulabilir. benzia son maçta güzel asist yaptı ve ışık veriyor. onun dışında tamamen soru işareti ve çoğunluğu hayal kırıklığı olacak gibi duruyor.

  büyük, en büyük, ulu, baş vizyoner ali koç ise bu duruma tepeden inmeci şekilde yaklaşmış ve ülkemizin kendi dinamiklerini hesaba katmamıştır. 'hayalimdeki fenerbahçe' diye anlattığı, miss gibi kibir kokan demeçleri ile tam da kulübüne layık bir açıklama yapmıştır.

  damien comolli ile ilgili çok ciddi komisyon iddiaları da mevcuttur. örneğin istanbul' a getirdikleri marco fabian ile bu olay iyice ayyuka çıkmıştır. çünkü oyuncu bursa' ya ücretsiz bir şekilde önerilmiş ve samet hoca oyuncuyu istememiş. aynı oyuncu fenerbahçe' ye bonservis ve iki üç kat maaş ile gelecekti. son dakika fenerbahçe idari menajeri hasan çetinkaya ve bursa sportif direktörü cengiz ergün' ün görüşmesi sonucu ortaya çıkarılmıştır. daha sonra oyuncunun transferi gerçekleşmemiş.

  futbol takımının yakın tarihte bir şampiyonluk elde etmesi gerçekten imkansıza yakın olaydır. muhtemelen de men yemeleri de yakın tarihte gerçekleşecektir.

  not: beter olmaya devam edin.