• 6
  2010-2011 şike sezonundan sonra iyice belirginleşen kardeşlik.

  bu iki takımın kardeşlik tarihçesi uzun yıllar öncesine dayanıyor. bazı maçlarda sahada kavga gürültü koparsalarda, taraftarları ve kulüp yöneticilerinin kardeşliği bursa - ankara kardeşliğini kıskandıracak cinsten.

  bileklerini kesip kan kardeş oldukları sene 23 mayıs 1943. şampiyonluk için fenerbahçe' yle çekişiyoruz.

  kız kardeş beşiktaş, ablası fenerbahçe için ilk şikesini yapıyor.

  (bkz: 23 mayıs 1943 beşiktaş fenerbahçe maçı)

  tabi fenerbahçe boş durur mu ? kız kardeşi böyle bir güzellik yapmış, karşılığını yine başka bir şikeyle veriyor. tarihler bu sefer 8 nisan 1951.

  (bkz: 8 nisan 1951 beşiktaş fenerbahçe maçı)

  https://gss.gs/MK0.jpg
  https://gss.gs/P8M.jpg
  https://gss.gs/FSu.jpg

  tarihleri boyunca, saha içi ve saha dışında tescillenmiş usulsüzlükleri yapan bu kardeşlerden biri, dibine kadar batmış lekeleriyle şerefliyiz diye ortamlarda gezinmekte, bir diğer kanunsuz kardeşi de, terör örgütlerine sponsor olup, başkanı ve yöneticileriyle vakti zamanında ulu önder atatürk' e suikast düzenledikleri halde, son kale yalanıyla kendini avuntmaktadır.

  elbet gelipte bunları okuyacaksınız kanatlı kız kardeşler. sizler tarihleri boyunca galatasaray başarıları altında ezilmiş, galatasaray' ın başarılarına ulaşmak ve engellemek için her türlü pisliği yapmaktan kaçınmayan kardeşlersiniz. bu lekeler ömür boyu sizde olacak ve yapmaya devam ettikçe hem galatasaray' ın hem de ilahi adaletin tokadını dibinize kadar hissedeceksiniz.