• 6994
  daha önce de söylemiştim, fenerbahçe şampiyonluk sayısı ve şampiyonluk sayısı kaynaklı yıldız sayısı konularını kapattı. bitti o iş. fenerbahçe'nin 28 şampiyonluğu ve bu 28 şampiyonluk kaynaklı 5 yıldızı var. kamuoyunun, bizim veya federasyon'un ne diyeceğinin bir önemi yok, geçmiş olsun.

  şükrü saraçoğlu stadı'na gidin bakın, içeride dışarıda her yerde 5 yıldızlı logoları var. samandıra tesislerine gidin, tesisteki bütün logolar 5 yıldızlı. fenerium'a gidin bakın, logo barındıran ürünlerin hemen hepsi 5 yıldızlı. hepsinden önemlisi; ali koç bir sene önce puma'ya talimat verdi, 2023-2024 sezonu resmi maç formalarını 5 yıldızlı logoyla hazırlamaları için. bütün bu atılan adımlara var bir itiraz, var mı bir cevap, var mı bir uyarı federasyon'dan? geçenlerde bir mehmet büyükekşi "ulusal ligin başlangıcı olarak 1959 edilmiş, öncesi yerel organizasyon olarak görülmüş. bizim şu an daha öncelikli gündemlerimiz var" diye hafiften bir mırıldandı ama fenerbahçe cevap bile vermeye gerek duymadı bu mırıldanmaya.

  1923-1959 arası dönemde türkiye'de oynanan liglerden bir tek kendilerinin anlayabildiği bir matematikte 9 tane ulusal çapta şampiyonluk çıkardılar ve bu 9 şampiyonluğu 1959 sonrası olan şampiyonluklarına eklediler. 9+19, oldu 28. fenerbahçe bu konuyu futbol kamuoyunda tartıştırmak veya federasyon'a kabul ettirmek gibi aşamaları çoktan geçti. 3 temmuz fenerbahçelilerin gözünde nasıl kumpas olduğu tartışmaya kapalı bir konuysa, 28 şampiyonluğa sahip oldukları da en az o kadar tartışmaya kapalı bir konu. peki biz ne zaman kış uykumuzdan uyanacağız? 18.hafta kadıköy'e gittiğimiz zaman başta oturduğumuz yedek kulübesi olmak üzere stadın her tarafında 5 yıldızlı logoyu gördüğümüzde, "bir ne oluyor lan?" diyeceğiz bu konu hakkında ama her şey için çok geç olmuş olacak. bugün de zaten çok geç. o yüzden herkes kendi psikolojisini 5 yıldız barındıran logolu fenerbahçe resmi maç formasına hazırlarsa iyi olur. bu geldiğimiz noktadan sonra bu konuda ağlayıp sızlamanın veya bağırıp çağırmanın da bir anlamı yok. fenerbahçe düzenlediği kongrelerinde, divan kurallarında, resmi etkinliklerinde, statlarında, tesislerinde, televizyon kanalında, aylık dergisinde kısacası kurumsal her yerinde iki senedir bas bas bağırıyor. bas bas bağırdıkları her şeyi de yaptılar, geriye bir tek resmi forma kaldı. onu da 6 ay sonra göreceğiz. "aa bu konu ciddiymiş" dediğimiz an, çoktan kaybettiğimiz an olacak.

  geçti bor'un pazarı sür eşeği niğde'ye kısacası. hepimize geçmiş olsun.
 • 6995
  kendi dünyalarında sözde 28 şampiyonluğu ve 5 yıldızı olan futbol takımına sahip kulüp. gerçek dünyada ve resmiyette böyle bir durum yok. kendilerine iyi uykular. diğer kulüpler yeni hedeflere yürürken, onlar bununla avunabilir, bir sakıncası yok. galatasaray 4. yıldızı takan ilk ve tek kulüp olmasa zaten böyle bir çabaları olmazdı. kendi tweetleri yok muydu 4. yıldız yükleniyor diye? komik. o seneki yarışta kazanan olsalar ve 4. yıldızı bizden önce taksalar kasıla kasıla 4 yıldız ile dolaşırlardı. ben sadece gülüp geçiyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın