• 6330
  https://twitter.com/...259324516855808?s=20

  beinsports üzerinde baskı kurup kendi lehlerine yayın politikası benimsetmek ve olası başarısızlığı yönlendirmek üzerine yaptıkları kendilerine uluslararası camiada itibar kaybı olarak dönmüş kulüp.

  türkiye içerisinde, yerleştirdikleri yorumcularıyla, trollerle istedikleri algıyı yaratabilirler belki ama iş uluslarası alana gelip mantık düzleminde değerlendirilince böyle rezil oluyorlar.

  galatasaray camiası, bu adamların ne olduklarını uluslararası alanda daha fazla duyulmasını sağlamalı. bu yurt içindeki aptal algı operasyonlarından çok daha mantıklı bir karşı hamle olur.

  ırkçılık yapan taraftarını canlı yayına çıkaran, defalarca ırkçılık yapan eski oyuncusunu sportif direktör yapıp türk futbolunun en büyük figürüymüş gibi lanse etmeye çalışan, şike yapan ve en sonda kadına şiddeti körükleyen bir camia bunlar. uluslarası alanda birisine yayıncı kuruluş ofsayt çizgisini manipule ediyor dersen gülerler. ama bir kulüp ırkçı, şikeci ve kadın düşmanı dersen buna herkes durup bir bakar.
 • 6331
  hayatı kopyala yapıştır olmuş camia. galatasaray'ı taklit ederek onun gibi olacağını zannediyorlar herhalde.
  galatasaray lisesi var diye zamanında fenerbahçe lisesi'ni açmışlar. yahu galatasaray lisesi osmanlı imparatorluğu'nun yükselme döneminde kurulmuş bir okul. osmanlı bile dağıldı yani düşünün o hala ayakta duruyor. o okulda okuyan öğrencilerin kurduğu bir kulüp galatasaray. hani yarın bir gün fenerbahçe lisesi 150 yıl önce de vardı, kulübü de bu lisenin öğrencileri kurdu derseler şaşırmam. bu iki okulu kıyaslama gereği dahi duymuyorum çünkü galatasaray lisesi ülkenin en zeki çocuklarının girebildiği bir okul.
  yetmiyor galatasaray üniversitesi var diye fenerbahçe üniversitesi açılıyor. eğretilikten bahsetmeme gerek yok sanırım.
  sen gidip adrian ilie'i alıyorsun, iyi çıktı diye kardeşini getiriyorlar. rumen futbolculara yöneliyorsun, moldovan'ı alıyorlar.
  alex'ten bir hagi çıkarmaya çalıştılar yıllarca. adam kendisi bile dedi hagi benden daha iyi diye. fenerbahçeliler dışında herkesin cevabı belli ama kabullenemediler bu gerçeği. çünkü kendi gerçekleri başkaydı.
  fatih terim diye bir hoca çıktı galatasaray'da. uefa kupası'nı kazandı, ligde defalarca şampiyon yaptı. önce ona teklif yaptılar, kabul etmedi. bunlar da kolları sıvadılar biz de bir terim çıkaracağız diye.
  sırasıyla oğuz, rıdvan, aykut, hepsi çalıştırdı takımı. içlerinde en başarılısı aykut kocaman oldu ama tatmin etmedi. devam ettiler. ersun yanal geldi, şampiyon yaptı. arada "biz şampiyon olacağız, diğerleri sıralamayı belirlesin" gibi cümleler kurdu. tamam dediler bizim imparatorumuz bu. fatih terim'in ersun yanal'dan korkup kaçtığına da ikna ettiler kendilerini. aziz yıldırım imparatorlarını kovdu ve bir hayal daha suya düştü. sonra tekrar aykut kocaman geldi tekrar olmadı. bu arada fatih terim 4. kez galatasaray'ın başına geçmişti ve bunu "nerede kalmıştık" tweetiyle açıklamıştı. bunlar da tekrar ersun yanal'ı getirdiler ve gelişi twitter'dan atılan bir tweet ile oldu. fenerbahçe taraftarları organize oldu "fatih terim'in aldığı etkileşimi geçmeliyiz" diye. ama olmadı, olmadı, olmuyor... çünkü çok yapay kalıyor.
  yahu en son erol bulut'u getirdiler. teknik kadroda volkan demirel, selçuk şahin gibi isimler var. yani bunun fatih terim'in hasan şaş, ümit davala, albert riera, selçuk inan ve necati ateş gibi eski futbolculardan yararlanmasıyla hiç alakası yok.
  onyekuru galatasaray'a gelebilmek için neler yaptı. kulübüne bırakın beni gideyim diye rest çekti. sonra bir haber çıkıyor "osayi fenerbahçe'ye gelebilmek için qpr'dan izin istedi" vay be ne fenerbahçe aşkıymış bu.
  galatasaray kuruluşu itibariyle çok özgün bir hikayeye sahip. satın alınamayacak kadar güzel bir hikaye. galatasaray lisesi bu ülkenin en büyük gerçeği. yapay değil, asırlardır orada duruyor. hakeza fatih terim gerçeği de öyle. siz bir efsane çıkaralım diye uğraşırsanız boşuna uğraşmış olursunuz. çok yapay kalır, tatmin olmazsınız. bunları taklit etmek yerine özgün bir şeyler bulsalar şu anki durumlarından çok daha iyi olacakları aşikar. boşuna dememişler taklitler asıllarını yaşatır diye.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!