• 5943
  yüzsüzlükte sınır tanımayan camia, harcama limitinin içinden geçip sonra sanki kurallara uyuyormuş gibi gösterip mahkeme kapılarına giden takım bunlar kadar yüzsüzü az bulunur. basını da almışlar ellerine para ile oyuncak ettiler herkesi.
  --- alıntı ---

  habertürk spor'dan ahmet hamdi girgin'in haberine göre; fenerbahçe, harcama limitleri konusunda tutumunu değiştirmeyen tff'ye karşı hukuki girişimlerini hızlandırdı.

  sarı-lacivertli kulüp, hukukçu yöneticileri fethi pekin ile alper pirşen'in önemli hukukçularla beraber yaptığı çalışma neticesinde harcama limitleri konusunda anayasal ihlaller bulunduğunu belirtip bu konuda gerekli değişikliklerin yapılmasını talep ediyor.

  sarı-lacivertli kulüp, ilk adım olarak anayasa mahkemesi'ne başvuruda bulundu. buradan çıkacak kararı bekleyen yönetim, olumsuz yanıt gelmesi halinde dosyayı avrupa insan hakları mahkemesi'ne (aihm) kadar götürecek.

  tezini kısa süre içerisinde tff'ye de sunacak olan kulüp, federasyonun gerekli değişiklikleri yapmasını isteyecek.

  kulüp, adil rekabet koşullarını sağlamadığı gerekçesiyle türkiye futbol federasyonu'na tazminat davası da açacak.

  yildiz duyurmuştu

  habertürk spor yazarı ibrahim yıldız, geçtiğimiz hafta yazdığı yazıda fenerbahçe'nin tff'den beklediği yanıtı alamaması halinde konuyu yargıya taşıyacağını, "öğrendiğimiz kadarıyla fenerbahçe konuyu önce tahkim'e, ardından anayasa mahkemesi'ne taşıyacak. belki de avrupa insan hakları mahkemesi'ne…" diyerek aktarmıştı.

  --- alıntı ---

  https://www.haberturk.com/...gidecek-2808562-spor

  https://www.haberturk.com/...ra-anayasa-mahkemesi
 • 5944
  harcama limitleri ile ilgili talimatı önce anayasa mahkemesi'ne, orada sonuç alamazsa avrupa insan hakları mahkemesine taşıyacağını ve tff ye tazminat davası açacağını açıklayan kulüptür.

  bu vesileyle bankalar birliği ile henüz anlaşma yapmadıklarını ve borç yapılandırması yapmadıkları halde, bu yıl ödemeleri gereken 300 milyon tl civarı bir parayı bankalar birliği anlaşması dışında 2021'e erteleterek, limit açtıklarını ve futbolcularının lisanslarını çıkarttıklarını öğrenmiş olduk.

  ilgili harcama limitleri yönetmeliğinin anayasaya aykırı olduğunu iddia ediyorlar. bu çalışmaları da 19 kulüp adına onların da sıkıntılarını bilerek ve ön alarak yapmaya çalışıyorlarmış.

  okumuşundan cahiline farklı bir evrende yaşadıklarını biliyorduk. günümüzde işe yaradığı öngörülen bitmeyen mağduriyetlerden, başarı adına kendilerine bir güç devşirmeye çalışırken, hak aramakla mızıkçılık, kulüp haklarını savunmakla hadsizlik arasında ince bir çizgide gidip geliyorlar.

  büyük ümitlerle başlanılan ali koç sezonlarının, tarihe geçecek başarısızlıkları altında, daha ne gibi gündemlerle karşımıza çıkacağını kestiremediğimiz, kimi zaman acıyarak, kimi zaman gülerek izlediğimiz şükür vesilesi kulüptür.