• 5804
  bir gazla yaptıkları açıklama sırasında kendilerini ele veren oluşum. bizzat kendi açıklamalarına göre sadece futbolcu maaşlarının geçen sene 64 milyon euro olduğunu itiraf etmişlerdir. o dönem euro kurunu 6,20 civarından alırsak yaklaşık 400 milyon tl yapıyor. oysa kendilerine sonradan verilen ek limitin yüzde 30 fazlası bile 300 milyon tl yapmakta. kısaca geçen sene limitlerinin yüzde 30 fazlasını bile en az yüzde 30 aşmışlar. üstelik bu sadece takım maaşı. transferler ile bunun daha da üzerinde bir limit aşımı olmasına rağmen kendilerine uygulanan herhangi bir yaptırım haberi görmedik, duymadık.

  ne kadar enteresan?

  https://www.tff.org/...687&ftxtID=31889
 • 5806
  2020 2021 sezonu süper lig takımları harcama limitlerinin açıklanması sonrası "-430 milyon lirada başlamamız gerekiyordu, bize 177 milyon lira vermişler. bu sistem adaletten uzaktır" diyerek yarı itiraf yarı üste çıkma bir açıklama yayınlayan kulüp. sosyal medya şebeği üç beş meczup arkadaşı da önden atıp kamuoyunu kışkırtarak limit arttırımı almaya çalışıyorlar.

  aynı kadro, galatasaray uefa'ya delegasyon gönderip müzakereye oturunca, pazarlık yapıp bazı sözler verip bir yol haritası belirleyince "büyük uefa lobisi" diye yaygara koparmaktan utanmıyor arlanmıyor. "koca çınar" fenerbahçe de bunlara aleni olmasa da açıktan çanak tutmaya devam ediyor. fenerbahçe başkanlığı ünvanına sahip kişiler de çok sıkışınca bu konuya atıfta bulunuyor.

  galatasaray daha 2006'larda televizyonlarda yardım kampanyaları düzenlerken "mendil açtılar" diye dalga geçiyorlardı. beşiktaş feda sezonu diyip kameralar önünde menemen yerken yine dalga geçiyorlardı. bu kısır döngü düzende, hele de kurlar böyle uçup giderken sıranın kendilerine gelmeyeceğini düşündüler hep.

  2000-2001 sezonunda kulübün kasasında para yokken kurulan süper kadro, "öz kaynaklar ile" yapılan stad, ortegalar anelkalar kezmanlar, mehmet topuz'a beşiktaş araya girdi diye bundan 10 sene önce 9 milyon euro vermeler, galatasaray'ın istediği her futbolcuya 2-3 kat verip almalar falanlar filanlar...

  tüm bunların fenerium gelirleri ile karşılandığına ikna olan bir camia. 1 milyon gömlek satıyorsun bir ertuğrul taşkıran bonservisi etmiyor, öyle bir denklem var ortada.

  bugün bir darboğaza girmişse vebali 20 sene boyunca aziz yıldırım'ı ibra eden genel kurulunun ve "büyük başkan" diye borazan çalan taraftarının boynunadır. kimse gücenmesin, kimseye de kabahat bulmasın ya da bahane aramasın...
 • 5808
  harcama limitleri müsait olmadığı halde sağda solda şov peşinde koşan futbol kulübü.

  geçmiş sezonlarda da limitleri aştıklarını yedi düvel biliyor, dünyanın en kötü yönetilen kulüplerinde kafaya oynarlar.

  hala çıkıp bazı yöneticileri yasakları şöyle deleceğiz, tüm transferleri yapacağız diyor. zaten şeffaf bir kulüp de değiller

  galatasaray camiası olarak, limit aşımı olayını yakından takip etmeliyiz ve cezai yaptırımların sıkı takipçisi olmalıyız. puan silme, kadro sınırlandırması gibi cezaları tff'nin veremeyeceğini düşündükleri için böyle hareket ediyorlar. oyunu kurallarına göre oynamamız lazım.
 • 5810
  hakikaten en aklı başında duran taraftarları bile kafayı yemiş durumda, bunları allah kurtarmasın.

  ama, bir gün batarlar da, o gün benim vergimle düşük faizli koca bir kredidir, yok vergi indirimidir vs. yaparsa devlet, ki yapacak, o gün isyan çıkar.

  yok öyle, yıllarca galatasaray'ı geçeceğim diye sağa sola para saç, ondan zır zır. 20 sene de değil ya, adamların kuruluş amacı galatasaray'ı geçmek. ve bunun hakikaten mantıklı bir açıklaması var: kurucuların galatasaray kökenli olması.

  sırf galatasaray kompleksinden düştükleri hallere bak, yemin ederim ibretlik. şike dahil karşı çıkıp ağlaştıkları her şey zaten kirli çamaşırlarını ortaya döküyor. cidden akıl yoksunu ya bunlar, hani biz de söyleniyoruz yönetimden camiadan da, şunları görünce gerçekten şükrediyor insan.