• 5757
  sayelerinde cemil usta sezonunda da doğru dürüst bir şey yapmadan ligi üstlerinde bitirmek üzere olduğumuz sevimli ezeli rakip.

  2 sezon şampiyonluk üstüne bir de yazın gelen transferlerle karamsarlığa düşünce 29. şampiyonluk diye ortalığı velveleye verdiler. biraz kurcalayınca aynı hesapta galatasaray'ın 39 falan şampiyonluğu çıktı.

  lig başladı, galatasaray sezona tutuk girdi. ilk 4-5 hafta "şampiyonluk" falan der gibi oldular, "kötü" galatasaray'ın 1-2 puan etrafından ayrılamadılar.

  devre arasına doğru galatasaray iyice boka sarınca ersun yanal'ı gaza getirip "biz şampiyon olacağız" dedirttiler. o laftan sonra 8 maçta sadece galatasaray'dan 11 puan fark yediler.

  yine aynı dönemde bir umut "k a ç a c a k" muhabbetlerine girdiler. bir üstteki 8 maçlık serinin sonu olan 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçından sonra ersun yanal istifa etti. sırf fatih terim kaçırttı olmasın diye bir hafta sonra görevden alınmış gibi bir tiyatro yaptılar.

  radamel falcao 2 ay sakat yatınca yine gaza gelip senin muriqi'n yok tweetini attılar resmi siteden. vedat muriqi 5 maç falan gol atamadı, 9-10 haftada 2 golde kaldı. aynı 9-10 haftada müzmin sakat(!) falcao ayaklandı, gol krallığında vedat muriqi'yi yakaladı geçti.

  pandemi sonrası galatasaray dağıldı. küme düştü düşecek iki takımı sidik zoruyla yenince yine gaza geldiler "şampiyonlar ligi ön elemesine kapağı atarız" demeye başladılar. kendi sahalarında küçük kardeşi sivasspor'a kaybettiler. hem de en iyi futbolcularından birini ayarttıkları, 4 maçtır kazanamayan, 7 maçta 1 kere kazanabilmiş sivasspor'a...

  11 mayıs 2005 galatasaray fenerbahçe maçı sonrası kapalı'da pankart açılmıştı "bu ders bunlara yeter" diye...

  yetmiyor, yetinmiyorlar...