• 5314
  bu entryi fenerbahçe taraftarı başlığına yazacaktım ama burası daha uygun olur, zira söyleyeceğim şey taraftarlarıyla falan sınırlı değil baya bildiğin bütün camia için geçerli.

  bir camianın eziklik, aşağılık kompleksi, alçalma, yüzsüzlük, arsızlık konularında ulaşabileceği yerin bir sınırı olmaz mı arkadaş? bunlarda yok.

  söyleyeceklerim bu kadar.

  işbu entry 16 eylül 2019 alanyaspor fenerbahçe maçı sonrası “kural hatası var” ağlaklığı sonrası yazılmıştır.
 • 5315
  bazen diyorum ki, bir camia daha nasıl alçalabilir, nasıl yerin dibine girebilir?!
  sağolsun, bunlar dibin de dibini gösteriyorlar.
  adamlar da ahlâk, etik adına hiç ama, hiçbir değer yok.
  şike yapıp, utanmadan, sıkılmadan zeytinyağı gibi üste çıktılar yıllarca.
  siyasetle, tff'yle hakemleri baskı altına alıp aleyhlerine bir tane karar olmamasına rağmen, sürekli mağdur edebiyatı yapıp taraftarlarını uyuttular.
  arka planda her türlü oyunu, hileyi yapmalarına rağmen, dünya kadar para harcamalarına rağmen az daha küme düşüyorlardı.
  sırf ezikliklerinden ve komplekslerinden 50 yıl önceki uyduruk maçlarla aldıkları kupaları bile şampiyonluk saymaya çalıştılar.
  hakemlerin puan kazansınlar diye çırpındıkları maçlardan sonra bile yenilmişlerse olayı kural hatası var diyecek noktada arsızlık yapıyorlar.
  bunlar için tek önemli şey kazanmak.
  böyle gözü dönmüş, böyle kural tanımayan bir camia olamaz.
  fenerbahçe gibi istanbul'un en nezih semtlerinden birini temsil eden bir futbol kulübü bu kadar yoz ve etikten yoksun olmamalı.
  o kadar günah işliyorlar ki, yaptıkları onca hile hurdaya rağmen resmen ayakları takılıyor, basiretleri bağlanıyor ve kaybediyorlar.
  hâlâ anlamadılar hak yiyerek, emek çalarak başarılı olamayacaklarını!
 • 5316
  bu kulüpten ve onun entrikalarla başarı bekleyen taraftarından iğrenme noktasına geldim. bu camianın kesinlikle başına daha büyük başarısızlıklar gelecek. çünkü hep saha dışıyla uğraşıyorlar. kesinlikle türk futbolundaki kanserli hücra konumundalar. 2006-2010-2011-2012 hepsini kaybetmeyi hakettiler. iflâh olmaz ezeli şikeci ebedi şikeci bir kulüptür.
 • 5318
  29 falan kovalarken konsantrasyon kaybedip puan kaybeden takım. yönetiminin önlerindeki şampiyonluğu hedef göstermeyip 29.şampiyonluk için uğraştığı takım.

  valla ben futbolcu olsam ben de bu ortamda top mop oynamam. daha ligin başında 29 diyorlarsa ligin 2.yarısında geriye düştüklerinde öyleydi böyleydi diye daha çok ağızlarına alacaklar bu ifadeyi muhtemelen, bu da takımı daha da dağıtacak. üstelik şampiyonluk yolundaki en ciddi rakibimiz bunlar gibi görünüyor. trabzon sakatlıklardan, beşiktaş uyumsuzluklardan kafasını kaldıramıyor. başakşehir sıradan takım oldu, onu saymıyorum bile.

  e hadi inşallah ya, bir anda rüzgar tersine döndü.
 • 5319
  hani zaman zaman türlü maç veya kupa zaferleri sonrası, bu rekabet x olana kadar bitmiştir yorumları yapılır abartılarak. şu ana kadar kadıköydeki şampiyonluk dahil hiç böyle hissetmemiştim, içten içe cidden bu adamlarla çekişmekten zevk alıyordum şahsen, hatta beşiktaşla çekişirken dahi o tadı alamadığım için özlemiştim kendi adıma. lakin ilk kez bu rekabetin bittiğini hissediyorum, camia olarak uğraştıkları şeylere akıl sır erdiremiyorum afallıyorum artık, yönetiminden oyuncusuna, hocasından taraftarına kadar tamamen şuur kaybı yaşıyorlar, en yakın arkadaşlarımda bile katlanamadığım bir gariplik var. gözleri kör oldu, psikolojileri kalmadı, payımız büyük bunda, malesef dağıttık adamların şirazelerini, bu canavarı biz doğurduk gibi hissediyorum. şu an takımımdan, ülkemin futbolundan başka şeyler bekliyorum, başka hedefler görmek istiyorum ama bambaşka dünyalara ulaştık, geri dönülemez boyuta, laf anlatılamaz uzlaşılamaz bir evreye geldik...
 • 5320
  tek bildikleri bizi 20 senedir evimizde yenemiyorsunuz ve galibiyet sayımız ikili rekabette daha fazla demeleridir. ellerindeki son kale budur. aslında 1970 e kadar nerdeyse her maçta yendiğimiz fenerbahçenin, o tarihten sonra ikili rekabette öne geçmesi belkide bugün şuursuzca konuşan taraftar kitlesinin çok önceden baskete kaymasını engellemişti..
 • 5321
  kimse darılmasın gücenmesin gerçekten çok zeki, çok mantıklı hamleler yapan adı geçince bile ortalıkta adeta buram buram vizyon kokmasına sebep olan kulüp.

  miha zajc, serdar aziz, tolgay arslan, sadık çiftpınar dörtlüsüne 2018-2019 sezonu kış transfer döneminde 10m euro bonservis ödeyip, yıllık toplam yaklaşık 7m euro'dan 4 yıl sözleşme imzalamak gerçekten büyük başarı. o kadar nokta atışı transferler ki düşünün stoperleri eksikken dahi yerlerine orta sahadan oyuncu koyuyorlar ama sadık ve serdar'a forma vermiyorlar. kadrolarında 10 tane orta saha bulunduğundan da ne zajc ne de tolgay forma şansı bulamıyor. belki sadece türkiye kupası ve özel maçlarda forma bulacak 4 oyuncunun maliyeti topalm 38m euro. ben işte buna kafam derim.
 • 5324
  son zamanlarda iyice kafayı yiyen yöneticilere sahip kulüp. bildiğiniz temiz delirme noktasına geldiler. ali koç'un şu son zamanlarda yaptığı şımarıklıktır. psikolojik olarak yorumlarsak*, herif küçüklüğünden beri istediği her şeyin olmasına alışmış, ol dedi oldu mantığı yani. son 1 yılda, hayatında ilk defa istediği bir şey olmuyor. olmayınca da kuduruyor, şımarık çocuklar aileleri bir şeyi almadığında nasıl ağlarlar, onun yaptığı da o şu an.
  ayrıca semih özsoy da mahmut uslu'yu hiç aratmıyor.
 • 5325
  bu camiaya en büyük kötülüğü kim ne zaman ve nasıl yapmış sorularının cevabı tek videoda belli olmaktadır. söz konusu video: https://www.youtube.com/watch?v=hf_W8qNFg1g
  şimdiki başkanları da aynı mantalite ile camiayı idare etme çabasındandır. yahu bir takımın orta sahasının ortasında 40 yaşındaki emre belözoğlu, kabiliyet düşmanı tolga ciğerci, psikolojik sorunlu ve istikrarsız ozan tufan mı olur? jailson ise çaykur rizesporun rotasyonda kullanabileceği bir orta saha. bu nasıl bir yapılanmadır. max kruse, garry, vedat, gustavo transferleri nokta atış olsa da bir şey fark etmiyor. dört artı dört eksi nötr oluyor sn ali koç. ali koça naçizane tavsiyem gelip galatasaray spor kulübünde birkaç yıl staj yapması.