• 5210
  https://www.fotomac.com.tr/...ransferinde-sok-uefa

  geçen sene twitter'da galatasaray ceza alsın diye çarşaf çarşaf şikayet metni paylaşılıyordu bu takımcık ve taraftarları tarafından.
  ali koç denen şahıs da cücük kadar lobisini kullanarak galatasaray'a ceza aldırtmaya çalışıyordu.

  şimdi asıl yukarıdaki habere istinaden maydonoz amblemlileri uefa'ya şikayet edeceksin.

  ama büyük takımlar, küçük takipçileri ile uğraşmazlar, o yüzden kimsenin bu konuyla alakalı aksiyon alacağını düşünmüyorum.

  zira ne demişti fatih hoca: "arkadaşlar, biz adı geçenlerin pek çoğuyla rakip bile değiliz, aynı şeyleri hiç yaşamadık. aynı yollardan yürümedik, aynı yollardan da geçmedik, benzer başarılarımız da yok. üstüne üstlük, rütbemiz de farklı."
 • 5211
  daha önce fenerbahçenin finansal raporlarını denetleyen bir arkadaşımdan da duymuştum, finansal belgelerle çok fazla oynayan kulüptür. senelerce borçlarının olanın altında açıklanmasının sebebi bu imiş.

  kendi futbolcu transfer ettiğinde bonservis açıklaması yapmazken, sattıkları oyuncunun bonservisini açıklamaları da kağıt oyununundan başka bir şey değildir(bkz: eljif elmas transferi)

  özetle tamamen algı operasyonu yapan bir takımdan bahsediyoruz. hep madur ama hep başarılılar. inanırsan.
 • 5212
  finansal olarak şeffaf olmamalarına en çok fenerbahçe taraftarı karşı çıkması gerekirken bir de bu durum kendi taraftarı tarafından desteklenen takım. zaten bu duruma tek adam ne yapıyorsa doğrudur, diyerek geldiler ama aynı kafaya devam ediyorlar.

  galatasaray kap açıklaması falan yapmayacak bizzat taraftarı yangın çıkarır.

  finansal olarak bir şeyleri gizlemeleri o işten fenerbahçe'nin kar ettiğini değil zarar ettiğini gösterir. ses etmeyin de daha beter olsunlar.
 • 5213
  galatasaray başarılarıyla geçen aziz yıldırım'lı 20 senede fikir olarak da zihniyet olarak da bir arpa boyu yol kat edememiş takım. aziz bey ne zaman galatasaray kupa kaldırdı, gündem oldu, manşette, ertesi gün bir transfer açıklardı ya da insanların odağını değiştirmeye yönelik bir açıklama yaparak suni gündem oluştururdu. medyadaki fenerbahçe'ye yakın kalemleri, yorumcuları hemen başlarlardı algı operasyonuna. galatasaray şampiyonluğu ile bitmiş transfer sezonunun fenerbahçe politikası galatasaray'ın teklif yaptığı oyunculara fahiş teklifler yapıp alabiliyorsa alıp alamıyorsa fiyat yükseltmekten başka birşey olmadı 1998 senesinden beri. allah aşkına 100 küsur senelik bir takımın en büyük amacı ezeli rakibine kendi evinde maç kaybetmemek olabilir mi? olmalı mı? işte aziz yıldırım 20 sene boyunca bütün fenerbahçelileri galatasaray düşmanlığını alttan altta körükleyerek hem etrafında tuttu hem de uyuttu. öyle bir uyku ki bu 20 senenin sonunda uyanabildiler. uyandıklarında da teneke bağlayıp gönderdiler aziz yıldırım'ı. kurtarıcıları ise bir dönem aziz yıldırım'ın dava arkadaşı, nispeten genç, mavi gözlü, yakışıklı, türkiye'nin en zengin ailesinin oğlu ali koç'tu. hiç unutmuyorum, seçildikten sonra bir muhabirin ersun yanal ile ilgili sorusuna bildiğimiz gibi "siz benim hayalimdeki fenerbahçe'yi anlayamamışsınız" dedi. işler istediği gibi gitmeyince fenerbahçe'nin başına geçen ersun yanal'dı bahsettiği. aynı aziz yıldırım'ın aykut kocaman için "ben olayım olmayayım bu kulüpten tekrar içeri giremez" dedikten sonra tekrar aykut kocaman'ı takımın başına getirmesi gibi. fenerbahçe için ligin büyük bölümünün düşme tehlikesiyle geçtiği, 3 farklı hocanın görev aldığı sezonu galatasaray bütün zorluklara rağmen çifte kupayla bitirdikten sonra fenerbahçe'nin kurtarıcısı çareyi yine ustasından öğrendiği manevralarda buldu. her gün bir gazete başlığında ya da internet sitesinin manşetinde mutlaka görüyorum. "fenerbahçe'den galatasaray'a transfer çalımı" benim fenerbahçeli güzel kardeşim de bunları görüp, bunları okuyup mutlu oluyor. "vedat muriqi'i sizin elinizden aldık" diyor, "ali başkan isterse alır" diyor. yine uyuyor.
  hiç dert etmeyin renkdaşlar, elif 20 milyon € mu eder, frey'i 10'a okuturlar, jailson'u 30 milyon €'a gönderirler diye. zamanında sow'u benzer fiyatlara satıp bir sene sonra kiralayan takım da aynı takımdı, ertuğrul'u 1 milyon €'ya satan da. bunlardaki bu zihniyet bu şekilde olduktan sonra saçma sapan politikalarla yine doğru kullanamayacaklar. bizim takımımız ise hoca'nın futbol aklıyla çok güzel işlere imza atmaya devam ediyor ve edecek. devre arasında portekiz'in son sırasındaki takımdan bir sol stoperin alınıp çok iyi çıktığını, hemen sezon bitiminde de kendisinin nijerya u21 takımının sol stoperiyle yedeklendiğini ve bunların çok uygun maliyetlerle yapıldığını 1 sene öncesine kadar hayal edemezdim ben. biz doğru olduğumuz ve bu şekilde devam ettiğimiz sürece ne yaparlarsa yapsınlar bize yetişemeyecekler. ve inanıyorum arkadaşlar, bu sezon aramızdaki farkı daha da açacağız. onlar tekrar uyandıklarında artık her şey için çok geç olacak.
 • 5214
  yaptığı transferler ile ligde tamamen ilk iki sıraya girmek için yapıyorlar, zaten başka şanslarıda yok. açık olmak gerekirse kadrolarının geçen seneye göre iyi olduğunu düşünüyorum. ersun yanal’ın takımlarıda ilk yarı iyi performans sergileyip ikinci yarı düşüşe geçiyor. ilk yarı sağlam reaksiyon gösterirler gibime geliyor. çokta önemli değil bu bizim için. oturmuş bir kadromuz var, yapacağımız transferler ile kadromuz daha oturacak. fatih terim takımın başında olmasa acaba derdim fakat, şuan içim rahat. çokta takmıyorum açıkçası elmas’ı 16 milyon euroya napoliye vs, vs transferlerini, anca taraftarlarının gözünü boyarlar.
 • 5217
  yöneticilerinin isimleri değişse bile asla yönetim zihniyetinin ve bize karşı tutumlarının pozitif olarak malesef değişmeyeceğini düşündüğüm suyun öteki tarafında bulunan spor kulübü. futbol takımları başarı olarak bizim gerimizde olduğu için 5 senedir şampiyonluk göremeyen taraftar kitlesini adeta ‘minnoş transfer çalımları’ ile mutlu etmeye çalışıyorlar. :)