• 5046
  ama ile başlayan herhangi bir cümle kurup hasan şaşı savunmayacağım. yaptığı hareket külliyen yanlıştır ve disiplin talimatlarında ki cezası neyse sonuna kadar çekmelidir.

  lakin bu arkadaşlar bu sene yegane başarı olarak jailson'un belhanda'ya attığı yumruğu görüp, 4-5 ay boyunca tüm taraftar hesaplarında tokatçı jailson diye boy boy fotoğraflarını gururla paylaşan bir camia olarak hasan şaş konusunda fazla iddialılar. dışarıdan bir adam getirip bu arkadaşların hasan şaş futboldan men edilsin tarzı yaklaşımını göstersen bunları sevgi kelebeği, futbolda dostluk ve barış elçisi falan sanır. şimdi lugano ' dan girip semiz özsoy ' dan çıkmak istemiyorum ama komikler yani. tüm bu hazımsızlığın nedeni başarı karşısında ki kifayetsizlikleri olduğu fazlasıyla belli oluyor.

  bu polis kamerasından bu görüntüleri elde edip, basına servis edilmesine vesile olmakta ne biliyim galatasaray kompleksi falan oluyor sanırım.

  edit: unutmuşum bak yazmayı, bu arkadaşların 15 yıllık topçusu ve kaptanı geçen haftalarda otobüsten adam aldırıyordu ya sanırım trabzon maçı sonrası :)))
 • 5047
  gelecekten umidi kestiginden basariyi, zaferi, buyuklugu gecmiste arayan, 28 sampiyonluk zirvasina sarilan zavalli rakibimiz.

  bir an once toparlanmalari lazim. avrupada basarili olmak icin iceride saglam bir rekabet olmali. keza bir sonraki yayin ihalesinin iyi bir fiyatla sonuclanmasi icin rekabet onemli. fenerbahce bizim icin onemli.
 • 5050
  --- alıntı ---

  yepyeni bir sayfa diyerek yola çıkıp aziz yıldırım dönemindeki isimleri birer birer tekrar getirmeye başlayan takım.

  önce ersun geldi sonra volkan demirel tekrar kadroya dahil edildi ondan sonra volkan ballı getirildi...

  emre belözoğlu'na geldi... şimdi de bir yönetici istifa etmiş yerine hakan bilal kutlualp'in geleceği söyleniyor... abi niye kıvranıyorsunuz ki. aziz yıldırım'ı getirin tekrar, kökten çözüm olsun.

  --- alıntı ---
 • 5054
  ekşi sözlük'te fenerbahçe ilgili yazılmış doğru noktalara parmak basan bir entry.

  edit: entry sahibi sözlüğümüzün yazarlarından kaideyi taciz eden istisna imiş :)

  --- alıntı ---

  belirtmekte fayda görüyorum.

  şu ffp'yi sallamayız, biz bol para harcarız filan gibi bir şeyler yazılıyor...
  uyarayım... sonra başınız ağrımasın.

  ffp konusunda ceza alıp, şartlara uymazsan uefa, para cezası, transfer yasağı, puan silme olarak cezalar kesmekte.

  yani seni avrupadan men etti ama sen yinede ffp'ye uymadan para harcadın. uefa'yı sallamadın... uefa bunu görüp iki yıllık transfer yasağı vermekte. yani ben uefa'yı siklemiyorum amk diyemezsin.. cas davasına dönmesin önceden uyarayım.

  muhtemelen 2 yıllık bir avrupa'dan men yasağı gelecektir.
  bununla birlikte daha katı bir ffp anlaşmasına zorlanacaktır. uyman beklenecektir. sattığın kadar al kalkabilir. transfer yasağı gelebilir... ne kadar uyulmadı onu bilmiyoruz.. çok derin bir yarık varsa uefa sert önlemler veriyor. ama o kadar derin değilse avrupadan men veriyor.

  bunu verme sebebi senin uefa'yı sallamadan kadro kurman değil.
  avrupa kupalarında mücadele etmek için yarışmacı bir takım kurma git önce ekonomini düzenle diyor.

  burada görüyorum şampiyon oluruz avrupaya gitmeyiz diyorlar.
  kazın ayağı öyle değil. mesela uefa men verdi. fenerbahçe ipi kopardı ve ben ffp'yi dinlemiyorum ligimde şampiyon olucam dedi.. uefa devre arasında 2 buçuk yıllık transfer yasağı verebiliyor. hatta puan silme cezası ekleyebiliyor.

  henüz bunu yapmadılar.
  ama fenerbahçe bunu yapmaya zorlayabilir. sadece men gibi bakmamak lazım.

  --- alıntı ---
 • 5055
  ffp kurallarına uyum göstermedikleri için üst kurula sevk edilen kulüp. ceza söz konusu olup avrupa'dan men gibi bir durum olursa ki ali koç "uyum olmazsa avrupa'dan men olacak" demişti. böyle bir durumda avrupa kupalarına katılım hakları olmadıkları için gelecek sezon ve sonraki sezon avrupa kupalarında olamayacaklar o da men cezası 1 yıl olursa...

  ancak tek çareleri yaptıkları bağış kampanyası ile uefa'yı ikna edebilmeleridir. uefa ne tepki verir bilemeyiz tabii.

  men cezası durumunda bir ihtimal 6'ncı olabilirse ve trabzonspor avrupa'dan men alırsa cezayı gelecek sene çekebilirler o da isteyecekleri bir durum olur. tabii ceza 1 yil olursa ki muhtemelen 1+1 olacaktır.