• 4912
    matrix'te ajan smith, yüzüklerin efendisi'nde saruman, star wars'ta palpatine, batman'da ra's al ghul neyse türk futbolunda kendileri odur. türk futbolunun geri kalmasının baş müsebbibi, türk futbolunun adeta virüsüdür. bunu taraftar babında söylemiyorum kimse yanlış anlamasın. camianın mantığını ele alarak söylüyorum.

    kendi çıkarları el vermediği sürece, gerekirse dünya dursun umurlarında olmaz. oturup, doğru düzgün bir proje dahilinde bir şeyler yapmayı denemek yerine, "ben yükselemiyorsam ezeli rakibimi nasıl baltalarım" mantığı ile hareket etmektedirler. rakibinin elde ettiği başarılardan dem alarak, daha iyisini geliştirmek gibi bir çaba içerisinde asla olmazlar. bunun yerine rakibinin başarılarını sıradanlaştırmak için, saçma sapan söylemlerde bulunur veya işgal kuvveti askerleriyle yaptıkları rezil dostluk maçlarından aldıkları kupayı göstererek algı manipülasyonu yapmaya çalışırlar.

    fakat fenerbahçe taraftarının bir kısmını bu durumdan tenzih etmek lazım. ali koç'un seçilme sebebi bile, sırf bu bakış açısından kurtulmak içindi. fakat ali koç'ta olduğu gibi, onlarında en derinlerinde aynı mantık bir parça da olsa sirayet etmiş durumda.