• 12393
    selçuk inan'dan bahsederken kendisinden bahsetmemek olmaz. orta saha'da izlediğim en özel oyunculardan biridir. eğer kendisi olmasaydı 11-12 sezonunu öylesine domine edemezdik.

    kaideyi taciz eden istisna şu entryi yazınca (bkz: #2715774) itiraz etmiştim. çünkü kendisi asla ball-winning orta saha denip bahsi kapanacak bir oyuncu değildir. nasıl zlatan, r9, henry gibi oyuncuları target man, poacher, advanced forward diye sınıflandıramıyorsak kendisi de sınıflandırılamaz. (bkz: #2804007)
  • 12394
    kendisinde taptığımız özellikler ve hatta ülkemizde orta sahaya damga vuran özellikleri yine kendisinin dünyanın sayılı ortasahalardan biri olmasına da engel olmuştur. bizim psikolojik üstünlük dediğimiz şey, üst düzey takımlar için "dengesiz", "tutarsız", "agresif" gibi terimlerle tanımlanıyor. kimse de ortasahasında rakiple böylesine psikolojik savaş yapacak oyuncu istemiyor. sonuçta bu savaşın kaybedeni hiçbir zaman belli değildir. gün oluyor o psikolojik savaş bir tekmeye ya da bir dirseğe dönüşebiliyor.

    felipe melo top kazanmadaki becerisi ve bu kaptığı topları iyi seviyede servis edebilmesiyle her takımın ortasahası için biçilmiş kaftandı. ama işte o psikolojik savaş sevdası, ki şahsen de bayılıyordum, top seviyede tutunmasına engel olmuştur. iyiki de olmuştur da, yolu bize düşmüştür.